Твори сучасної української літератури користуються найбільшою популярністю серед полтавців

Такі своєрідні підсумки минулого року підбили у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського. Які ще книжки читали полтавці у 2012 році, дізнавалася Крістіна БрігІда.

Замість того, щоб прочитати книгу, більшість людей на сьогоднішній день віддає перевагу перегляду телевізора або ж перебуванням у соціальних мережах. Утім, залишаються й такі, які не проміняють читання книги на жодне із занять. Саме вони є завсідниками полтавських бібліотек. Читають найрізноманітнішу літературу. Але найбільшою популярністю останнім часом користуються твори сучасних українських письменників. Твори Матіос, Лузіної, Жадана, інших представників вітчизняної літератури цікавлять не лише молодь і студентство.

/Олена Назаренко, зав. відділом міського абонементу ПОУНБ імені І.Котляревського

Їх беруть люди такого зрілого віку і, звичайно, школярі цікавляться. Деякі речі входять у шкільну програму, деякі читають з цікавості/

Не втрачають популярності, продовжує Олена Назаренко, і історичні твори. Так романи Юрія Мушкетика та Павла Загребельного майже не стоять на полицях. Причому саме такі обсяжні твори привертають увагу читачів.

/Олена Назаренко, зав. відділом міського абонементу ПОУНБ імені І.Котляревського

Повісті не так часто беруть. В сновному романи беруть. Такі фундаментальні твори, щоб там такий великий був історичний пласт історії закладений у творі/

В іншому відділі обласної бібліотеки – попит на видання екологічного спрямування. Періодика та книги цієї тематики привертають увагу полтавців не тільки з навчальною метою. І, звичайно, завжди популярні видання для дачників, огородників, квітникарів.

/Надія Коломієць, зав. відділом документів з природничих та аграрних наук ПОУНБ імені І.Котляревського

Читається у нас багато про тварин, рослинний світ, рідкісні рослини. Відрадно, що ми отримали тритомник Екологічної енциклопедії. Вона користується великим попитом/

Проте бібліотека іде в ногу із часом. Поряд із науковою та художньою літературою тут можна поринути у Всесвітнє павутиння. Інтернет-центр у бібліотеці працює вже 10 років і попит користувачів до нього не зменшується.

/Надія Микитенко, зав. відділом Інтернет-центру ПОУНБ імені І.Котляревського

У нас попередній запис і одна година роботи. Якщо є вільний час, можна продовжити роботу. І це все в нас безкоштовно/

Нові надходження, цікаві твори є, головне, щоб вони знайшли своїх читачів, говорять у бібліотеці.

Стрічка новин