Сила, витримка, швидкість у цих змаганнях мають вирішальне значення

Відкриту першість із пішохідного туризму Полтавський міський центр позашкільної освіти влаштовує вже не в перше. Цього разу у змаганнях взяли участь більше 90 дітей, яких розподілили за трьома віковими категоріями. Як потрібно долати перешкоди у походах, дізнавалися наші журналісти.

Цього дня Дар'я відзначає одразу два свята: свій День народження та участь у відкритій першості з пішохідного туризму. Таким незвичайним видом спорту дівчина почала займатися не так давно. Проте за цей час вже встигла здобути 6 перших місць на змаганнях з пішохідного туризму різних рівнів. Цей зовсім недівчачий вид спорту її не лякає, навпаки, його неординарність, ділиться Даша, дуже приваблює.

/Дар'я, учасниця змагань

Він дуже екстремальний. Він мені дуже подобається, підходить він мені/

Підходить цей вид спорту ще кільком десяткам дітей, які взяли участь у змаганнях з пішохідного туризму. Дізналися про його існування, розповідають, по-різному: хтось прийшов за компанію з друзями, хтось свідомо обрав такий вид спорту.

/Катерина, учасниця змагань

Цей спорт, можна сказати, мій сімейний. Ним досі займається мій дідусь і мій тато/

/Андрій, учасник змагань

Вчителі в школі розказували/

Ці ж вчителі і стали першими наставниками юних спортсменів. Аби показувати високі результати, говорять тренери, діти повинні володіти такими фізичними якостями, як сила, витривалість, спритність. Саме їх і намагаються розвивати під час чисельних тренувань.

/Дар'я, учасниця змагань

На тренуваннях ми піднімаємося на спуски, долаємо різні переправи, намагаємося в'язати власні вузли, переправи робити/

Свої вміння спортсмени вправно демонструють на змаганнях. Уже традиційно екстремали вирішили помірятися своїми силами у спортивній залі загальноосвівтньої школи №15. З кожним роком кількість охочих взяти участь у цій відкритій першості збільшується. Цього разу організатори ускладнили проходження дистанції для старшої вікової категорії.

/В'ячеслав Луценко, керівник велотуристичного гуртка Полтавського міського центру позашкільної освіти

Найскладніший етап буде пов'язаний з круто-похилою переправою. Для старшої групи планується, що діти будть не спускатися вниз, а підніматися на гору. І це дійсно тоді дуже велике навантаження/

І все це - заради високої мети.

/Лариса Семеняка, директор Полтавського міського центру позашкільної освіти

Мета - це загартувати, полюбити спорт, полюбити туризм, залучити дітей проводити свій вільний час активно, з користю для себе/

Утім свої навички із пішохідного туризму юні спортсмени відпрацьовують не лише у приміщенні, їхні здібності найбільше проявляються у справжніх походах.

/Катерина, учасниця змагань

Кожного літа ми влаштовуємо різні походи. Є водні походи, є також пішохідні походи і ми ходимо в них/

Команди впоралися із завданнями, які перед ними ставили організатори. А перемогу здобули ті, хто зміг раціонально розрахувати свої сили та правильно побудували тактику проходження перешкод. Жоден спортсмен не залишився без подарунка. Солодощі, підготовлені організаторами, якнайкраще підкріплять їхні сили до наступних стартів.

Стрічка новин