Ще минулого року українцям обіцяли перепис населення, але цього так і не сталося

У Полтаві вже отримали бланки переписних документів, стверджують в міському управлінні статистики, і сподіваються, що у 2013-му всеукраїнський перепис таки відбудеться. Наскільки до цього готові в обласному центрі та що ще необхідно зробити – дізнавалися Інна Безугла та Сергій Сепітий.

Готуватись до Всеукраїнського перепису населення у Полтаві почали вже давно, розповідають статисти. Проводитись він має кожні 10 років. Останній був у 2001 році, тож минуло вже навіть більше часу і така процедура вже необхідна полтавцям для повноцінного формування міського бюджету, вважають в управлінні статистики. Підготовка до перепису для працівників органів статистики означає, що вони мають зібрати всі необхідні дані про населення, аби потім спрацювати професійно.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

Наші працівники склали квартальні списки, сформували електронну базу цих списків, обрахували кількість населення, особисто кожний працівник брав участь у формуванні карти міста. Тобто, все це робили своїми руками/

Підготовка до перепису досить копітка і вимагає ще й чималих матеріальних ресурсів, говорить Ірина Сергеєва. Нині планують, що задіють для цього тільки обліковців півтори тисячі чоловік.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

Обласне управління статистики отримало бланки переписних документів, комп'ютерну техніку, портфелі. Міськвиконком повинен сформувати переписні дільниці, їх у нас має бути 24. Вони практично при всіх школах, і в них щоденно десь протягом місяця-півтора повинні працювати, крім обліковців, ще інструктори-контролери і начальники переписних дільниць/

У міському управлінні статистики сподіваються, що під час перепису у Полтаві працюватимуть постійно діючі обліковці. А це означає, що всі необхідні дані жителі обласного центру зможуть надати на переписній дільниці за умови, якщо вони не хочуть, аби їх відвідували вдома чи не мають на це часу.

Стрічка новин