Він існує як в освітніх установах, так і в інших офіційних структурах

Більшість сучасних організацій у своїх статутах обов'язковим пунктом прописують наявність дрес-коду. Який же зовнішній вигляд у сучасних полтавських підприємствах та установах, дізнавалася Юлія Іващенко.

Кодекс одягу, або ж звичніше нам поняття «дрес-коду», згідно з тлумачним словником, – форма одягу, яка потрібна при відвідуванні окремих заходів, організацій, установ. В середині минулого століття, розповідає психолог Лариса Авраменко, дрес-код характеризувався не діловим одягом працівників, а в першу чергу емблемою підприємства. Сьогодні ж поняття дрес-коду зазнало певних змін.

/Лариса Авраменко, психолог

З деякого часу психологи доповнили свою думку і вважають, що не головне, щоб костюмчик сидів, а головне, як співробітники відчувають себе, наскільки вони сповідують ті стандарти підприємства. Це, як гра: не дотримуєшся правил – йдеш із гри/

Це стосується, наприклад, як банківських установ, так і різноманітних робітничих підприємств. Адже згідно із Законом України «Про охорону праці», розповідає роботодавець Роман Черняк, для кожного виду робіт існує свій дрес-код.

/Роман Черняк, роботодавець

Якщо це сталевар, він по-одному, зварювальник – по-іншому, робітник на токарном станку, з кислотою, з фарбою – для всіх видів робіт є певний вид одягу/

Не таких жорстких правил, але все ж з деякими обов'язковими елементами, дотримуються і спеціалісти одного з туристичних агентств Полтави.

/Олена Кременецька, менеджер з міжнародного туризму

В офісі, звичайно, необхідний дрес-код. Він не такий суровий, як в офіційній структурі. Це якісь елементи, це діловий стиль/

Не обходяться без своєрідного дрес-коду і в навчальних закладах. Тут, говорить заступник директора з виховної роботи Полтавської гімназії №9 Валентина Колісник, – це обов'язкова для всіх шкільна форма.

/Валентина Колісник, заступник директора з виховної роботи Полтавської гімназії №9

Це не тільки санітарно-гігієнічні вимоги. Але в школах навчаються діти різних соціальних станів. Для того, щоб їх прирівняти і не відокремлювати, обов'язково повинна бути шкільна форма/

Цілком погоджуються з педагогами і учні.

/Бліци

- Діти - це обличчя школи. Тому, як вони вдягаються, це впливає на обличчя школи

- В школу потрібно ходити в діловому одязі/

Взагалі, наголошує психолог Лариса Авраменко, від зовнішнього вигляду залежить не лише думка про окремого співробітника, а й про всю організацію вцілому.

Стрічка новин