Новорічні та Різдвяні свята дають можливість ще й відпочити після трудових буднів

І саме сон, зазначають лікарі, – невід'ємний атрибут відпочинку. Сни можуть бути чорно-білі чи кольорові, позитивні чи негативні, правдиві або ж, навпаки, забутися на наступний ранок. Що ж таке сон, досліджувала Юлія Іващенко.

/Інтершум

Уривок з колискової/

Такі слова, напевно, кожен чув у своєму житті. Адже спокійний сон - явище, без якого не можливе нормальне існування людського організму, зазначає головний лікар Полтавського обласного психіатричного диспансеру Віталій Закладний. Уві сні людина переживає те, що вона чекає отримати у реальному житті. Та все ж, зазначає спеціаліст, 99% снів ніколи не втіляться в реальність. Коли ж людина говорить, що вона не спить вже декілька днів, насправді це не так. Адже без сну людина просто б померла.

/Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психіатричного диспансеру

Коли людина відчуває, що вона вночі не спить, насправді вона спить. Справа в тому, що тут організм по черзі вмикає певні частини мозку, котрі на фоні інших, які працюють, відпочивають в цей час/

Полтавці ж наголошують: таке явище, як безсоння, їх не знайоме.

/Бліци

- Від безсоння не лікуюся. Напрацююся, лягаю і сплю

- В мене його немає. Я веду активний спосіб життя

- Не страждаю. Нестача часу, хочеться поспати

- У мене не буває

- Ну звичайно добре спимо. Головне, не турбуватися, бути оптимістом і надіятися на все краще/

Що ж стосується кольорових або чорно-білих снів, то тут теж можуть виникнути питання. Адже кольорові сни, зазначає Віталій Закладний, – це особливість кожної конкретної людини.

/Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психіатричного диспансеру

У частині органічних уражень нервової системи один із симптомів – це можливість бачити кольорові сни. Але якщо є прояви, але не коли є кольорові сни. Може людині більше й пощастило – вона все бачить в кольорі/

Стрічка новин