Релігійна організація та жителька Полтави сперечаються у праві власності на земельну ділянку

До редакції нашої студії звернулася полтавка, яка розповіла, що частину її земельної ділянки наприкінці минулого року незаконно захопили... невідомі. Представники релігійної організації, за словами жінки, пошкодили її паркан, а натомість встановили огорожу, а ще – вирізали частину дерев і зібралися розпочати будівництво. Полтавка дивується, каже: під загрозою опинилася садиба, яка вистояла окупацію під час Великої Вітчизняної.

15 грудня вже минулого року зранку група невідомих осіб захопила більшу частину земельної ділянки по вулиці Маршала Бірюзова, 24, стверджує Ольга Чалова, яка мешкає у будинку за цією адресою. Говорить: представники релігійної громади повного Євангелія «Полтавська християнська церква» зламали її паркан та порубали дерева.

/Ольга Чалова, мешкає у будинку по вул.М.Бірюзова, 24

Вони самозахватом захопили нашу садибу, власність. Зараз день і ніч виставлена охорона. Ми залишилися без дров, опалення, оскільки пічне опалення у нас/

Раніше, говорить Ольга Чалова, ніяких питань щодо розмежування

територій не виникало. Жінка розповідає: ця територія не приватизована, але дісталася їй у спадок від батьків.

/Ольга Чалова, мешкає у будинку по вул.М.Бірюзова, 24

Ми маємо свідоцтво на право власності на спадщину за законом від 1985р., де вказано, що житловий будинок із надвірними будовами розташований на даній земельній ділянці. І в наш час це має ті ж розміри. 19 грудня ми взяли довідку з БТІ, де земельна ділянка знаходиться в тих же розмірах/

За поясненням ми звернулися до представників релігійної громади повного Євангелія «Полтавська християнська церква». Говорити на камеру вони відмовилися, оскільки, пояснюють, Ольга Чалова вже не один рік не дає їм спокою відносно орендованої ділянки. Але надали нам листа з поясненнями та копіями документів. Згідно із ними, ще у 2010 році міська рада надала дозвіл релігійній громаді розробити проект щодо відведення земельної ділянки для будівництва молитовного дому по вул.Тевелєва,1а – на місці колишньої водонапірної башти конструкції інженера Шухова. Суміжні володіння до цієї ділянки – домоволодіння по М.Бірюзова, 24 та пров. Промисловому, 3/1, йдеться у листі. Власники другого домоволодіння погодили межі земельної ділянки, а першого – відмовилися. Крім того, стверджують в організації, їм відведена ділянка, за довідкою Управління держкомзему Полтави, за рахунок земель Полтавської міськради загального користування. А в архіві міського управління земельних ресурсів та кадастру, повідомляється у листі релігійної організації, відсутня інформація щодо належності ділянки по М.Бірюзова, 24. Що стосується довідки БТІ, то нею, цитата з листа «зафіксоване фактичне розташування встановленого паркану, однак це жодним чином не породжує у них права власності на огороджену земельну ділянку». 3 липня 2012 року рішенням міськрада затверджено документацію та надано в оренду ділянку по Тевелєва,1а на два роки. Наразі всі роботи на території спірної ділянки припинили. Сходяться опоненти в одному: обидві сторони конфлікту чекають на рішення суду, перше засідання якого має відбутися у лютому.

Стрічка новин