Полтавці у 2012-му найчастіше називали дітей іменами Анастасія та Максим

У 2012 році у Полтаві народилося 3492 малюка, що на 360 більше, ніж у попередньому році. Звичайно, перед молодими батьками поставало питання, як назвати свою дитину, щоб її ім'я принесло щастя у житті. Одні дотримувалися церковного календаря, інші зважали на сімейні традиції, а хтось намагався підібрати незвичайне та особливе ім'я для свого малюка. Як найчастіше називали дітей у 2012 році, знають наші журналісти.

Як назвати дитину, деякі батьки знають ще задовго до її народження, інші підбирають ім'я одразу після появи малюка на світ. Утім, говорять у відділах Державної реєстрації актів цивільного стану Полтави, законодавством встановлений термін реєстрації дитини не більше, ніж через місяць від народження. Те ж, яким ім'ям назвати нового члена суспільства, залежить перш за все від сімейних традицій та фантазії батьків.

/Вікторія Звєрєва, начальник Ленінського відділу ДРАЦС реєстраційної служби ПМУЮ

Дуже часто дотримуються календаря. От, скажімо, всі хлопчики, які народилися 13 грудня, всіх їх назвали Андрій. Дуже часто називають тих, хто в серпні, – це Ілля. Часто дотримуються календаря, іноді якісь традиції. Буває, наприклад, традиція Володимир Володимирович – батько, і Володимир Володимирович – син/

Так серед маленьких полтавок не втрачають популярності імена Анастасія, Софія, Єлизавета, а серед хлопчиків – Максим, Денис, Ілля, Артем. Проте 2012-ий приніс Полтаві й нові, незвичні дитячі імена. У місті з'явилися Ельдар, Гаррі, Ільяс, Тигран, Домініка, Мілада, Глорія, Луїза та інші. Утім, говорить Вікторія Звєрєва, перш ніж давати дитині так зване «екзотичне» ім'я, батькам варто зважати й на її прізвище та по-батькові.

/Вікторія Звєрєва, начальник Ленінського відділу ДРАЦС реєстраційної служби ПМУЮ

Ми намагаємося роз'яснювати батькам, щоб вони дбали про те, щоб прізвище, імя, по-батькові були співзвучними, а також пропонуємо подумати наперед, як звучатиме по-батькові їхніх майбутніх онуків, якщо це хлопчик/

Вибір імені, говорять фахівці, – справа відповідальна. Нею у великій мірі визначається доля народженої людини. І багато в чому саме від батьків залежить, щоб вона була щасливою.

Стрічка новин