Для одних тварин узимку нагальна проблема голоду, для інших – морози

Останні аж ніяк не сприяють таким улюбленим прогулянкам. Зайве переохолодження, застерігають фахівці, може загрожувати домашнім тваринам низкою хвороб. Як господарі рятують своїх чотирилапих улюбленців від холодів, дізнавалася Крістіна Брігіда.

У таку погоду гарний господар із дому собаку не вижене. А що робити, якщо вихід на вулицю – необхідність для тварин? Фахівці рекомендують скоротити перебування собак на сильному морозі.

/Максим Діденко, лікар Полтавської міської лікарні ветеринарної медицини

В морози вигули тварин скоротити до 10-15 хвилин, а з декоративними собачками, які не приучені ходити на лоток чи на ганчірку, то їх потрібно виносити на пару хвилиночок/

Якщо ж без відвідання вулиці тварині не обійтися, вихід один – утеплювати чотирилапих за допомогою одягу. Особливо в зимовий період на вулицях Полтави можна зустріти вбраних собак. І це не завжди данина моді. Для окремих порід це – необхідність. І перш за все це стосується декоративних собачок. Для них переохолодження може закінчитися навіть хворобами.

/Максим Діденко, лікар Полтавської міської лікарні ветеринарної медицини

Досить часто зараз з похолоданнями ідуть захворювання як різноманітні ларингіти, запалення верхніх дихальних шляхів, бронхіти, навіть пневмонія зараз зустрічається завдяки тому, що тварини переохолоджуються/

Полтавці говорять: у зимові дні, виходячи на вулицю, не забувають вдягати своїх домашніх улюбленців у хутряні курточки та комбінезончики.

/Інна, полтавка

Наша собака породи чихуа-хуа. Вона потребує особливого догляду, перш за все теплого одягу взимку і восени, тому і краса, звісно/

Про попит полтавців на одяг для собак говорять і продавці спеціалізованих магазинах. Кажуть: для своїх улюбленців власники чотирилапих обирають найрізноманітніші фасони та моделі.

/Марина, продавчиня

Шерсть не завжди є захистом від холодних вітрів, від морозів, тому дуже часто приходять і купують теплі комбінезони, курточки. Є теплі комбінезони, є комбінезони, які захищають від бруду у дощову погоду, є взуття для собак/

Тому у святкові дні добрі господарі тішать своїх чотирилапих друзів не лише смачними кісточками, а й обновками гардеробу. І не завжди це бувають теплі речі. У свята чотирилапих модників вдягають у парадні сукні та костюми.

Стрічка новин