В Україні вирішили повністю відмовитися від навчання у другу зміну

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/pji5EDPAgPA7b

У 2012 році Міністерство освіти і науки, молоді і спорту видало відповідний наказ «Про змінність навчання в загальноосвітніх навчальних установах». Тож школи мають протягом 1-2 років перейти на одну зміну. Яким чином відбувається цей процес у Полтаві, скільки шкіл вже відмовилися від другої зміни і що заважає решті – дивіться далі.

Заклади освіти, які у Полтаві працювали у дві зміни, розробили поетапні графіки переходу в однозмінний режим, розповідають у міському управлінні освіти. Для порівняння наводять ситуацію, що склалася у 2010-11 роках: тоді в обласному центрі було 12 закладів, що працювали у 2 зміни, нині таких тільки 6.

/Людмила Акініна, заступник начальника управління освіти Полтавського МВК

В нас не було такого, що повністю школи навчаються у дві зміни. Це така, скажімо, локальна проблема. На сьогоднішній день це порядка всього 30 класів по місту, не більше. Це 6 шкіл, у яких навчається 2-4 класи/

У 7-й полтавській школі раніше навчалося лише по 12 дітей у першому класі, нині їх наповнюваність складає близько 30 осіб, а батьки виявляють бажання, аби ця кількість і надалі зростала, розповідає Людмила Акініна. У цьому закладі змінився підхід керівництва до навчального процесу і батьки до школи буквально «потяглися». Більше чи менше заповнення шкіл і робота у дві зміни – залежить не від освітян, пояснюють вони.

/Людмила Акініна, заступник начальника управління освіти Полтавського МВК

Тому що більшість батьків бачать заклад, який поруч з домівкою: ось дитина вийшла, і так безпечніше. А якби вони подивилися на майбутнє: які профілі створені в закладі, які напрямки роботи, то, можливо, вони трохи далі віддали дитину до іншого закладу, який не так переповнений. Якось би ця ситуація стабілізувалась/

Наразі є всі умови, аби організувати навчання в однозмінному режимі, кажуть в міському управлінні освіти. Але відмовляти батькам у виборі закладу освітяни не мають права. Тому і в тих кількох класах, які працюють на другій зміні, створені нормальні умови, і таку форму навчання освітяни не називають проблемною для Полтави.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію