У 2012-му вперше за останні 18 років у Полтаві народилося найбільше немовлят

І кількість випадків їх смертності різко скоротилася. Такі тенденції відзначають в міському управлінні статистики. Про Полтаву і полтавців у позитивних зрушеннях 2012 року – у сюжеті Інни Безуглої та Сергія Сепітого.

290 тисяч полтавців зустріли новий 2013 рік в обласному центрі. І кожний третій з них – представник соціально найактивнішої групи: студентства, розповідають в міському управлінні освіти. Минулий рік його фахівці відзначають з позитивними демографічними зрушеннями.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

Вперше за 18 років в обласному центрі народилася найбільша кількість немовлят. Така ситуація склалася, напевне, тому, що батьками стають ті, хто народилися у 80-ті роки. Тоді теж народжувалося найбільше немовлят з 1940 року і був найбільший приріст населення за рахунок міграції/

А ще статисти розповідають про демографічну повторюваність: 100 років тому під час перепису населення у губернському місті Полтава виявилося, що чоловіки складають 54% від усього населення. Нині в обласному центрі також більше хлопців: віком від нуля до 17 років їх 52%. А виховують майбутніх чоловіків переважно бабусі, адже 63% з осіб пенсійного віку - жінки. Тенденція до народження більшої кількості хлопчиків, ніж дівчат, у Полтаві спостерігається з 95 року, розповідає Ірина Сергеєва. Останні 8 років смертність поступово зменшується, а в 2012-му різко скоротилася ще й смертність немовлят, підкреслює начальник міського управління статистики.

Більше людей прагнуть пов'язати з Полтавою свою долю: влаштуватися тут на роботу і мати сім'ю. В основному це студенти, яких нині – понад 50 тисяч.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

На нашу думку, лише ця молодь може виправити ту негативну ситуацію, яка стала причиною того, що за останні 12 років кількість населення обласного центру зменшилася на 20 тисяч/

Для прикладу, нині в обласному центрі навчається 26 тисяч школярів. Але цю негативну ситуацію, кажуть фахівці, за два останні роки у Полтаві почали змінювати на краще.

Стрічка новин