У грудні практично 20% тих, хто звернувся до міського травмпункту, – постраждалі внаслідок ожеледиці

Хто перший у зоні ризику та які частини тіла страждають найбільше, дізнавалися наші журналісти.

За те, що втрапила до травматологічного пункту, пані Валентині винуватити немає кого, хіба що матінку-природу, яка щозими готує полтавцям випробування для вестибулярного апарату та перевіряє на вміння маневрувати на ожеледиці.

/Валентина, постраждала внаслідок ожеледиці

Я вставала з потяга, їхала від сина, ішла по вокзалу, там була крига, і було темно. Я не побачила, підсковзнулася і впала/

Впала жінка цієї зими вперше і так не вдало, що зламала руку. Як наслідок – гіпс, з яким доведеться ходити місяць. 4 тижні носитиме гіпс і Ніна Михайлівна, їй не пощастило травмувати ногу.

/Ніна Михайлівна, постраждала внаслідок ожеледиці

Виходила з порогу, підсковзнулася на праву ногу, а цю підвернула. Одразу відчула, що перелом. Слизько, просто слизько/

Подібні травми, за статистикою, – найрозповсюдженіші під час ожеледиці, розповідають травматологи. Існує і своя вікова категорія жертв цієї природної примхи.

/В'ячеслав Соколка, завідувач міським травмпунктом

Від загальної кількості 30% – переломи. А з них переломи верхніх і нижніх кінцівок складають майже 80%. Це перелом передпліччя, кісточок на нижніх кінцівках. Переважно – люди похилого віку – за 60-70 років/

Нині, продовжує В'ячеслав Соколка, ситуація у міському травмпункті стабільна, у порівнянні із минулими роками, коли число звернень на добу сягало 130-170 пацієнтів.

/В'ячеслав Соколка, завідувач міським травмпунктом

Звертається 50-60 чоловік на добу, один день, коли було збільшення травматизму, – 27 грудня. Тоді звернулося 100 осіб, пов'язаних з ожеледицею – 51 чоловік/

Тож, щоб і надалі кількість жертв ожеледиці трималася більш-менш стабільного рівня, лікар радить ходити тільки по посипаними піском чи сіллю тротуарам, не тримати руки у кишенях та не ловити гав, а дивитися під ноги.

Альона В'язнікова

Стрічка новин