Офіційно відкрили у четвер, і вже у суботу вітали перших породіль

У новозведеному обласному перинатальному центрі за першу добу роботи вже почули перші крики новонароджених – 5-ти хлопчиків і однієї дівчинки. Із новоспеченими мамами спілкувалась Крістіна Криженко.

28 грудня першою у перинатальному центрі народилась Вероніка. Для мами Валентини, яка мешкає у Решетилівському районі, це перша дитина. Розповідає: навіть не очікувала, що буде народжувати саме тут.

/Валентина Пазущан, мама

Найкращі тут лікарі, умови і підказують. Якщо тільки дитина заплаче, то одразу біжать і питають, чи я годувала/

Втім, продовжує щаслива мама, все пройшло успішно, і нині із чоловіком, після партнерських пологів, радіють появі здорової дитини.

/Валентина Пазущан, мама

Радий прибіг, все розпитує, як і що/

А от Юлія із Лубен, навпаки, сина-первістка планувала народити саме у перинатальному. Ми навіть встигли поспілкуватись із нею на офіційному відкритті закладу. І вже за 2 дні вона приймала вітання як новоспечена мама.

/Юлія, мама

Ми приїхали трохи раніше у Полтаву, тут пожили, погуляли, і 28-го приїхали сюди. О 22-й 30 із вагою 3300 ми з'явилися на світ із зростом 50 см/

Юлія продовжує: Новий рік вже планує святкувати вдома. Очільниця перинатального Вікторія Ващенко розповідає: все можливо, оскільки якщо малята не матимуть протипоказань, то виписуватимуть всіх породіль на 3-й день після народження малюка. Загалом за першу добу роботи в обласному перинатальному центрі народилось 6 малюків – 5 хлопчиків і одна дівчинка. Один із малюків з'явився на світ передчасно із вагою 910 грам, втім, не секрет, що ще до побудови перинатального центру медики виходжували дітей вагою від 500 грамів. А із появною сучасного обладнання, яке відповідає світовим перинатальним технологіям, підстав для хвилювання у мам поменшає.

/Вікторія Ващенко, керівник Полтавського обласного перинатального центру

Наш центр має сучасне обладнання. Ми пишаємося тим, що наше реанімаційне відділення має необхідні апарати, іще є палати інтенсивного виходжування/

Зараз у перинатальному перебуває 26 жінок, вже у суботу на світ має народитись іще 3-є малюків. Жінки сюди можуть приїжджати за власним бажанням чи направленням від районів із тією чи іншою патологію.

/Вікторія Ващенко, керівник Полтавського обласного перинатального центру

Жінки із патологіями серцево-судинної системи, із патологіями вагітності, із вродженими вадами/

Заклад розрахований на 84 ліжка, включаючи спеціалізовані відділення як по спостереженню за вагітними, так і інтенсивному виходжуванні новонароджених.

Стрічка новин