З початком зимових канікул деякі школярі крім новорічних розваг захоплюються ще й небезпечними іграми для життя

Найбільш ризикованими розвагами спеціалісти називають невміле поводження з піротехнічними засобами. Як вберегти себе і своїх близьких від травматичних наслідків – дивіться у наступному сюжеті.

Святкування Нового року повинне приносити тільки позитивні емоції, а не травматичні наслідки. Але трагедії, розповідають мнс-ки, досить часто трапляються через користування різноманітними піротехнічними засобами. Щоб уникнути таких ситуацій, спеціалісти радять купувати піротехніку тільки у спеціалізованих магазинах.

/Віталій Шкаревський, керівник центру пропаганди ТУМНС України в Полтавській області

Піротехнічні вироби необхідно купувати в магазинах, які мають ліцензію. Ви маєте право запитати ліцензію на продаж продукції, на кожну продукцію є сертифікат відповідності, де вказано, що продукцію можна купляти/

До слів мнс-ників приєднуються і лікарі. Говорять: в їх практиці досить часто пацієнтами стають саме ті, хто використовував неякісну піротехніку.

/В'ячеслав Соколка, завідувач міським травмпунктом

Підпалюючи ці піротехніні засоби, отримують цю травму не по своій волі, а з вини неякісних засобів/

Та крім покупки сертифікованого товару, наголошує Віталій Шкаревський, необхідно враховувати ще й ряд інших важливих умов під час користування піротехнічними засобами.

/Віталій Шкаревський, керівник центру пропаганди ТУМНС України в Полтавській області

При покупці даного продукту перегляньте, які можливості даної піротехнічної продукції. Люди купують, а не задумуються, де будуть вести ці роботи, щоб була відповідна площа, відстань від будівель, звертати увагу на інструкцію/

Якщо ж хоч якась норма буде порушена, то не можна виключати і можливість травмування, зазначають лікарі.

/В'ячеслав Соколка, завідувач міським травмпунктом

Застосовуючи різні взривпакети, це опіки, переломи кісток, пошкоджень сухожиль, кістей під час підключення, запалення/

Взагалі ж, наголошує Віталій Шкаревський, існують загальні правила, яких слід обов'язково дотримуватися під час використання піротехніки. Насамперед, категорично забороняється виготовляти продукцію самотужки, не носити піротехніку в кишенях, не спалювати її у багатті, не можна палити поряд з піротехнікою та зберігати продукцію у тих місцях, до яких мають доступ діти. Тільки дотримуючись цього, зазначають мнс-ники, Новий рік ви зустрінете вдома, а не на лікарняному ліжку.

Стрічка новин