Для українців вже стало доброю традицією святкувати Новий рік за рясно накритим столом

Кожна господиня намагається порадувати своїх близьких смачними стравами. Як же вберегти себе від наслідків переїдання - дивіться у наступному сюжеті.

Печені, смажені, тушковані, і аж ніяк не дієтичні страви до новорічного столу приготує більшість полтавських господинь. Всі, як одна, говорять: буде і традиційне олів'є, і обов'язково смачні м'ясні страви.

/Бліци

- Торт, курку, картоплю, нічого особливого

- Домашню ковбасу, буженину, все будемо запікати самі

- Традиційно шашличок, якщо погода дозволить, якщо буде мороз. Ну, олів'є звичайно

- Салати, м'ясо, окрошку

- Все традиційні страви: олів'є, холодець, ковбаска

- Все добреньке, качечку запечу. Олів'є, мандаринки, апельсинки

- Олів'є, картоплю, піццу/

До такого меню лікарі радять додати ще й декілька так званих буферних страв. Саме вони допоможуть уникнути неприємних відчуттів під час святкування Нового року.

/Андрій Дзюба, терапевт

Потрібно починати святкування все ж таки з бесіди, починати зі вживання теплих страв, це теплі супи, каші, але не холодні закуски/

Не варто забувати і про алкогольні напої, які ви плануєте вживати, наголошує Андрій Дзюба. Тут теж потрібно дотримуватися певних правил.

/Андрій Дзюба, терапевт

Якщо це міцний напій - кількість повинна бути обмеженою, не потрібно знижувати градус. Якщо ви починаєте і дуже хочете по цій темі пройтися, починайте з низького градусу, підвищуючи його/

Перевагу, відзначає Андрій Дзюба, слід надавати столовим чи некріпленим, бажано білим, винам. Якщо ви вирішили вживати більш міцніші напої, головне, щоб вони були якісними. Полтавці, у свою чергу, зізнаються: новорічну ніч зустрінуть із келихом шампанського, а далі - у кожного своя програма.

/Бліци

– Пляшечка гарного вина після шампанського

– Шампанське, сік, вино домашнє

– Шампанське, а там – що душа забажає

– Текілу купив, а більше – ні, бо дочка приїздить аж шостого

– Сік яблучний, шампанське і трішки вина

– Коньяк, може й горілку/

Та все ж, радить Андрій Дзюба, новий рік не слід перетворювати на суцільне застілля. Для кращої роботи організму необхідно робити певні перерви, які допоможуть розвантажити ваш шлунок.

Стрічка новин