Ветеринари попереджають про приховану небезпеку ялинкових прикрас

Наступний сюжет буде цікавим та повчальним для господарів домашніх тварин. Незмінні атрибути новорічних свят – мішура, дощик та ялинкові прикраси, які дарують святковий настрій людям, становлять справжню небезпеку для домашніх улюбленців.

Інтернет переповнений роликами, де собаки, а особливо коти, граються із ялинковими прикрасами. В залежності від виду, запевняють ветеринари, тварини навіть мають різні вподобання щодо мішури, дощика чи новорічних кульок... але – й однакову біду.

/Максим Діденко, лікар Полтавської міської лікарні ветеринарної медицини

Коти більше полюбляють дощики, а собаки – маленькі шарики, колокольчики. Вони досить часто їх ковтають. А коти, їм подобається шелест, і на фоні гри вони їх охоче поїдають. Це досить часто спричиняє закупорку кишечника/

Сподіватися, що новорічна прикраса покине шлунок природнім шляхом, продовжує ветлікар, не доводиться. У 90-95 випадках тварині знадобиться оперативне втручання. А це - зайвий стрес для організму вашого улюбленця і непередбачувані витрати для вас.

/Максим Діденко, лікар Полтавської міської лікарні ветеринарної медицини

Наркоз, полосна операція, потім ще десятиденний термін дієти. І відповідний догляд. У матеріальному відношенні це також призводить до непередбачуваних витрат/

Нещасних, які звернулися до айболітів після пустощів із яскравою мішурою чи дощикок, щорічно тільки у міській лікарні ветеринарної медицини щонайменше з 20. Тих же тварин, господарі яких вирішили впоратися без професійної допомоги, у майже 90 відсотках чекає найгірше - смерть.

Стрічка новин