Українців не змушуватимуть змінювати звичайні паспорти на біометричні

У відеоархіві знаходяться 3 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2
3) Сюжет №3

Біометричні паспорти поки що не обов'язково мати, втім незабаром користуватися звичайним документом, що посвідчує особу, стане просто незручно, вважають представники Державної міграційної служби. З 6 грудня в Україні розпочали поступово впроваджувати документи, що міститимуть безконтактний електронний носій із біометричними даними його власника. Які дані міститиме новий паспорт, чим він відрізнятиметься від звичайного та скільки коштуватиме – наприкінці цього тижня цікавилися полтавські журналісти під час прес-конференції з представниками міграційної служби.

Планують, що біометричні паспорти матимуть громадяни України від самого народження. Батьки дітей, а також ті, хто отримуватиме цей документ вперше, згідно із законодавством, державне мито не сплачуватимуть, розповідають представники міграційної служби. А ось вартість такого нововведення у вигляді пластикової картки поки що не відома.

/Олена Діденко, перший заступник начальника Управління Державної міграційної служби України

Про вартість таких документів поки що немає можливості казати у зв'язку з тим, що Кабмін ще не затвердив їх технічний опис. Прорахувати це неможливо. Але одразу після завершення інформація про всі необхідні для оформлення документи буде розміщено на офіційному сайті Державної міграційної служби України/

Звичайний для українців паперовий документ, що посвідчує особу, вже застарів, адже його можна підробити, вважають у міграційній службі. Для прикладу, фото на біометричному пластиковому паспорті вклеїти неможливо. А ще такий документ практичніший, вважають чиновники.

/Олена Діденко, перший заступник начальника Управління Державної міграційної служби України

Біометричні документи, які будуть видаватися для виїзду за межі України громадянами України, полегшать і спростять процедуру перетину кордону, зокрема, і в держави Шенгенської зони. Це позбавить громадян перебування у черзі, пришвидшить і полегшить перетин кордону/

Біометричний паспорт міститиме інформацію про ім'я, стать, громадянство, дату народження і місце проживання особи. Її відцифрований образ обличчя і підпис, а також унікальний номер запису в Реєстрі, дату видачі і строк дії. Кожні 10 років паспорт необхідно буде міняти. Українців поки не змушуватимуть робити нові документи, але з часом користуватися старими паспортами стане просто не зручно, переконують в міграційній службі. Адже близько 90 з майже 200 країн-членів ООН користуються біометричними паспортами. Ще 20, і Україна теж, готові до їх впровадження.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію