Діти з Червоного Шляху не можуть дістатися до шкіл, а пенсіонери – до ринку

Кілька днів деякі полтавські школярі цього тижня змушені були пропустити заняття у школах. Мешканці селища Червоний Шлях просто не змогли доправити дітей до навчальних закладів у мікрорайоні Поділ. А тамтешні пенсіонери скаржаться на те, що не можуть дістатися до центрального ринку, аби купити продукти на свята. Виною в усьому, запевняють полтавці, транспорт, який з минулої суботи практично не курсує Червоним Шляхом. Чому виникла така ситуація і як її змінити – намагалися розібратися наші кореспонденти.

Підготовка до свят для них перетворилася на каторгу.

/жителька селища Червоний Шлях

З торбами йду до центра. Вистояла годину – немає нічого. Іду з торбами назад на ринок і там вистояла годину. Потім люди нашли – я не сіла!/

Мешканцям селища Червоний Шлях так само важко виїхати з дому і дістатися туди ж: автобуси рухаються різними маршрутами, скаржаться вони, а кінцеву зупинку багато із них взагалі ігнорують.

/жителька селища Червоний Шлях

Дали графіки, які зовсім не ходять/

Розпочалося це, говорять, минулої суботи.

/Наталія Михайлівна, жителька селища Червоний Шлях

До цього ходив маршрут №10, це був Червоний Шлях–Критий Ринок. Пересаджувались на Б. Хмельницького, кому в школу чи далі в місто. Унеможливлює це новаторство добиратися дітям до школи, людям в лікарню/

Новаторству послугувало рішення міськвиконкому від 18 грудня про тимчасове обмеження на рух вантажних і транспортних засобів загального користування (це рейсові автобуси) по вулиці Свердлова – так званому «серпантину» до Хресто-Воздвиженського монастиря. Дорожнє покриття тут частково просідає і вкрай небезпечне, кажуть у міськвиконкомі. Саме тому в об'їзд пустили автобус через Дальні Яківці, Зигіна, Половка та до центру. У суботу пустили додатково 6-й маршрут, говорить начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку Олександр Андросов. Але полтавці їх не помітили і прохають більше транспорту і рейсів хоча б зранку та увечері. Пенсіонери просять на Центральний ринок, а матері – через зупинку Богдана Хмельницького.

/Наталія Михайлівна, жителька селища Червоний Шлях

Люди йдуть через залізницю пішки. У нас неодноразово були скоєні напади в лісі. Йдуть через ліс і діти/

Коли ми звернулися до Олександра Андросова прояснити ситуацію, він розповів, що діти можуть їздити шкільним автобусом до 12 школи, а на Луговій пересідати на додатково пущений автобус і добиратись таким чином на Поділ. Також чиновник пообіцяв, що кожні 15 хвилин зранку йтиме 6-й автобус до Богдана Хмельницького, а звідти з 7.30 2 автобуси – на центральний ринок. Нині 3 автобуси курсує Червоним Шляхом, у п'ятницю мають пустити ще один. Керівники перевізників пообіцяли працювати справно, говорить Олександр Андросов. Графік є, запевняє він, треба тільки контролювати його виконання. Коли ж відремонтують дорогу та скільки буде обмежено проїзд по вулиці Свердлова, у міськвиконкомі не повідомляють. За попередніми даними, проект ремонту дороги буде розроблятися у грудні 2012-го - січні 2013 року.

Стрічка новин