Полтавщина серед інших областей посідає 10-те місце

Мова – не про економічних розвиток чи макроекономічні показники, а про основні показники діяльності банківського сектору. Підсумкам роботи Полтавщини-банківської за майже рік, а точніше – 11 місяців поточного року, присвятили прес-конференцію в Управлінні Нацбанку в області.

За основними показниками діяльності банківського сектору Полтавщина посідає 10-те місце серед областей України, розповідає очільник УНБУ в регіоні Михайло Городницький.

/Михайло Городницький, начальник Управління НБУ в Полтавській області

Продовжується зростання довіри населення до банківських установ. Це виражається в тому, що депозитні зобов'язання зросли проти минулого року аж на 21% і склали 13,2 млрд.грн. Зокрема фізичними особами здійснено вкладів на 23,7% більше і доведено до позначки у 9,4 млрд.грн./

Кредитна політика, що нині проводиться в області, адекватна економічній ситуації, певен Михайло Городницький. Стосовно цьогорічних змін – більше кредитів було спрямовано на матеріальне виробництво.

/Михайло Городницький, начальник Управління НБУ в Полтавській області

Спостерігається стабілізація на валютному ринку та поступове зниження готівково-обмінного курсу. На сьогодні середній курс продажу склад 810 гривень за 100 доларів США. Відсутні економічні підстави для девальвації гривні/

Стосовно обігу монет номіналом у одну та дві копійки, зазначив Михайло Городницький, їх іще ніхто не вилучав, хоча ситуацію з ними можна вважати спірною, оскільки вартість виготовлення означених монет є значно вищою за їх номінал. Однак, зазначає фахівець, у будь-якому випадку вилучення найдешевших монет якщо і буде відбуватись, лише після проведення ряду необхідних процедур.

Стрічка новин