У 9-ій гімназії розпочали незвичний проект для непосидючих учнів

У 9-й гімназії міста паралельно із навчально-виховним процесом розпочали пілотний проект. Стартували із молодшої школи. Мета циклу заходів і вже розроблених вправ – зробити навчальний процес комфортним для всіх учнів, в тому числі – непосидючих. Більше знає Крістіна Криженко.

Очільниця 9-ї гімназії Вікторія Годня пригадує: якось прийшли до неї батьки учня 2-го класу. На той час дитина мала не одного репетитора, хоча класний керівник вже мав суттєвий стаж роботи. Тоді освітян це ввело до певного ступору – чи не зарано завантажувати школяра початкових класів такою кількістю матеріалу і в чому причина несприйняття дитиною матеріалу, що викладається? Вивчивши ситуацію із вчителями і психологами, продовжує Вікторія Годня, виявили, що вся проблема – у логопедії, від чого – і розсіяна увага, і гіперактивність малечі, яка на уроках всидіти не може, а на перерві демонструє свій максимум.

/Вікторія Годня, директор Полтавської гімназії №9

Ми побачили, вивчаючи і багато читаючи літератури, що поруч із логопедією розглядають і синдром дефіциту уваги. Батьки часто через зайнятість, роботу, а іноді і недбалість не приділяють дітям достатньої уваги/

Тоді і виникає ситуація, коли в тому чи іншому аспекті дитина не відповідає очікуванням своїх батьків, стає непосидючою і демонструє 2 зовсім різні види поведінки вдома і в гімназії.

Тоді, розповідають у закладі, вирішили розпочати із молодшої школи і для них розробили певний цикл вправ. Їх між собою називають «мозковою гімнастикою» – в певний проміжок уроку проводиться так звана фізкультхвилинка. Плюс до цього – ніхто не відміняв годин психологів.

/Вікторія Годня, директор Полтавської гімназії №9

Дітям це дуже цікаво – більше про себе знати. Вони зараз дуже поінформовані і їм цікаво знати не лише про навколишній світ, але вони і занурюються в себе, і прагнуть навчитися розповідати, що із ними відбувається/

Вправи, пояснюють фахівці, спрямовані перш за все на те, аби всім учасникам навчального процесу було комфортно навчатися, незалежно від рівня підготовки і типу темпераменту. Подібним чином планують працювати по всім класам, звісно, старт – у початковій школі.

/Лариса Авраменко, практичний психолог

Це вправи логопедії – словникові ланцюжки і вміння бачити картинку іще до читання. Також для молодшої школи є важливим/

Якщо вести мову про середню чи старшу школи, вправи більш допрацьовані і складніші (відповідно до віку дитини). Перш за все працюють над розвитком обох півкуль мозку. Тоді, певні, підтягнуться і уважність, і пам'ять, і зосередженість дітей на уроках.

Стрічка новин