Вони мають багату фантазію та легко входять у довіру

А ще володіють найрізноманітнішими психологічними прийомами. Це – коротка характеристика шахраїв. З кожним днем масштаби їхньої роботи зростають. Представляючись працівниками соціальних служб, вони легко проникають до квартир громадян та ошукують їх. Більше про схеми роботи псевдосоціальних працівників дізнавалися наші журналісти.

Попри те, що на Полтавщині існує тенденція до зменшення злочинності, говорить начальник відділу зв'язків з громадськістю УМВС України в Полтавській області Юрій Сулаєв, кількість різного роду шахрайств зростає. Так у цьому році зафіксовано 635 таких випадків проти минулорічних 618. Найбільш популярними шахрайствами уже кілька років поспіль є прихід так званих «соціальних працівників». Схеми роботи таких шахраїв досить прості: увійти в довіру, потрапити до квартири, а далі - справа техніки. А фантазія у цих маніпуляціях у злодіїв не має меж.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Особи, які вчиняють такі дії, вони багаті на витівки, вони експериментують, підлаштовуються під будь-які ситуації, вигадують будь-які історії. Входять в довіру людей і в кінцевому результаті особи втрачають великі суми грошей/

Найбільше від таких шахраїв страждають люди поважного віку. Старенькі легко впускають до квартир незнайомих, не припускаючи, що за ззовні добрими намірами криються корисні цілі. Охочі до чужого майна не зупиняються ні перед чим і використовують при цьому найрізноманітніші психологічні прийоми. Уберегтися від шахраїв можливо, говорить Юрій Сулаєв. Варто не втрачати пильності та обов’язково перевіряти інформацію від псевдо-соціальних працівників.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Жодні соціальні працівники без заяви або без прохання самих людей надавати людям допомогу самостійно приходити не будуть. Тобто людина, яка хоче отримати послуги соціальних працівників, вона або опікун, або особа, яка представляє її інтереси, має написати заяву в опікунський центр для того, щоб заяву прийняли і закріпили за нею відповідну людину/

Якщо ж людині наполегливо нав’язують послуги, це - сигнал того, що наміри цієї особи не досить добрі. Крім цього, слід пам’ятати, що жодні особи, працівники соціальних служб, інших установ не мають здійснювати операції з грошима на дому. Такі шахраї запевняють громадян про проведення грошової реформи і про необхідність замінювати старі купюри новими. Таким чином замість справжніх грошей люди похилого віку отримують красиві сувенірні купюри, що не мають жодної цінності. Ці ж шахраї можуть проникати до квартири і під виглядом представників комунальних служб. Тож, аби не стати жертвою та не бути ошуканим професійними злодіями, спеціалісти радять перевіряти посвідчення тих, хто завітав до квартири.

Стрічка новин