Грітись також треба вміти

Коли за вікном зима, а в оселі недостатньо тепло, або і взагалі нестерпно холодно з різних причин, люди вдаються до різних методів зігрівання. На жаль, досить часто такі спроби закінчуються трагічно, констатують МНС-ники. Як зігрітись узимку, щоб не спалити житло і без шкоди для здоров'я, які обігрівачі найбезпечніші і чого ні в якому разі робити не слід – на прикладах та у порадах дивіться у нашому наступному матеріалі.

Колись вони були красивими, корисними і... справними. Нині швидше нагадують знахідки зі смітника. Всі ці предмети звичного побуту у центрі уваги і зберігаються як експонати у музеї обласного МНС. Саме вони - майже головні герої надзвичайних ситуацій.

/Віталій Шкаревський, керівник центру пропаганди ТУМНС України в Полтавській області

Основна з причин даних пожеж, особливо в зимово-осінній період, – це обігрівальні прилади. Люди використовують несертифіковані прилади обігрівальні, а також власного виробництва. Бувають випадки, коли люди накручують на цеглину дріт і вмикають це в розетку. Відбувається перевантаження електромережі/

Взагалі ж, говорять рятувальники, пожежі у холодну пору року найчастіше спричиняє необережне поводження з вогнем, і тут у лідерах залишається несправне пічне опалення. На другому місці – перевантаження електричної мережі, і замикає трійку лідерів куріння у нетверезому стані. Зігріватись треба розумно, кажуть фахівці. Серед населення побутує думка, що масляні обігрівачі – найбезпечніші, втім рятувальники заперечують: небезпечним може бути будь-який. Жодним не можна користуватись 24 години на добу, і тим паче залишати без нагляду.

/Віталій Шкаревський, керівник центру пропаганди ТУМНС України в Полтавській області

Якщо людина вже купує обігрівальний прилад, то слід обов'язково прочитати інструкцію, там всі роз'яснення є: як і де його застосовувати, не можна ставити біля легкозаймистих матеріалів і горючих речовин. І вже при купівлі звертати увагу на те, чи не пошкоджений електропровід/

Ще радять купувати якісну продукцію, самостійно не лагодити обігрівачі, не користуватись несправними, не вмикати їх надовго працювати і не залишати наодинці з дітьми. А також завжди звертатись за фаховою допомогою. З початку цього року на території Полтавської області, повідомляють в МНС, трапилося понад 1800 пожеж, у яких більше 80 осіб загинули.

Стрічка новин