Цикл сюжетів «Вулиці Полтави»: вулиця Комсомольська

Вона –

Ми продовжуємо цикл сюжетів про вулиці Полтави. Сьогоднішня історія – про вулицю, яка колись називалася Стрітенська. Зараз її знають як Комсомольську. Вона – одна із найдовших у Полтаві. Які ще особливості має Комсомольська, дізнавалися наші журналісти.

Історія вулиці Комсомольської починається із XVIII століття. Колись вона об'єднувала територію Старої і Нової Полтавської фортеці, розповідає старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею Наталія Кузьменко.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

Іде вона від яру, тобто від місця, де Полтава вже сходить на нижню частину міста і іде аж до вулиці Карла Лібкнехта, тобто території Кобищанів. У ХІХ столітті це було вже за межами Полтави/

Тоді вулиця мала зовсім іншу назву. Своє перше найменування вона отримала завдяки Стрітенській церкві, що знаходилася на ній. Таким чином на мапі старої Полтави з'явилася вулиця Стрітенська або Срітенська, в залежності від того, як називали церкву.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

Церква була дуже цікава у мистецькому плані і дуже важлива для духовного розвитку Полтави. Адже там зберігалося багато старовинних книг, речей, які мали відношення до подій полтавської історії/

На жаль, до нашого часу релігійна споруда не збереглася. У 1933 році вона була розібрана. На сьогоднішній день від споруд, які належали церкві, збереглася одна із будівель. Довгий час у ній розташовувався дитячий кінотеатр «Салют». Полтавська малеча залюбки відвідувала його, адже там демонстрували дитячі мультики та кінофільми. Навпроти колишнього кінотеатру «Салют» раніше мешкав відомий фотограф-художник Йосип Хмелевський. Крім нього, у різний час на сучасній вулиці Комсомольській проживали вчений-винахідник Олександр Шаргей, більше відомий як Юрій Кондратюк, архітектор Лев Вайнгорт. На перетині вулиць Комсомольської та Короленка сьогодні розташовується головний корпус Полтавського базового медичного коледжу. А колись ця територія належала богоугодним закладам. Тут же розташовувався і Хрестовоздвиженський костьол.

Стрічка новин