У Полтаві зібралися світлотехніки з усієї України

Як еталон «метра» зберігається у Міжнародному бюро мір і ваг у Франції, так і Полтава є хранителькою вихідного еталону України одиниці світлового потоку. Тож не дивно, що саме у «Полтавастандартметрології» зібралися світлотехніки з усієї України, щоб обговорити актуальні проблеми галузі.

Провідні фахівці, в тому числі – і з Міжнародних організацій, які мають відношення до світлотехнічної продукції, зібралися під дахом «Полтавастандартметрології». В цьому випадку, як кажуть, місце зустрічі змінити не можна, адже саме Полтава є центром світлотехніки України.

/Алла Миронова, генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія»

«Полтавастандартметрологія» є зберігачем вихідного еталону світлового потоку на Україні. Він єдиний. А також ми ведемо секретаріат технічного комітету «Лампи та відповідне обладнання»/

Голова комітету ТК-137 «Лампи та відповідне обладнання» Григорій Кожушко подібні зібрання вважає необхідними, адже проблеми стандартизації та технічного регулювання є дуже актуальними для України. Наша країна є членом СОТ і гучно заявляє про свій намір вступити до Європейського Союзу, а без єдиних стандартів неможливо вирішити питання сумісності, взаємозамінності та безпечності продукції. Вже кілька років комітет працює над створенням останніх. Тож підсумки по розробці стандартів за останній звітний період та плани щодо подальшої роботи світлотехніки і обговорювали на круглим столом.

/Григорій Кожушко, голова технічного комітету зі стандартизації ТК-137 «Лампи та відповідне обладнання»

У 2009 розроблено 35 стандартів, в основному – міжнародних. У 2010 році – 4, в 2011 – також 4, і в 2012 році – 5 стандартів. Планується до розробки у 2013-14 рр. десь близько 20 стандартів/

Крім того на зібранні розглянули питання класифікації світлотехнічної продукції, встановлення вимог екодизайну до останньої.

Стрічка новин