У Полтаві взялися переймати досвід розвитку територіальних громад Латвії

Налагодження контактів та обмін передовим досвідом – такі цілі окреслили організатори проекту, покликаного перейняти досвід розвитку територіальних громад європейських країн. Цього разу онлайн-конференцію із латвійськими партнерами влаштували у Полтавському університеті економіки і торгівлі.

Полтаву і латвійську столицю Ригу розділяють тисячі кілометрів, 2 кордони, але ці перешкоди не можуть стати на заваді обміну передовим досвідом двох країн. Завдяки всесвітній мережі Інтернет стало можливим спілкування он-лайн. Веб-конференцію, присвячену досвіду розвитку територіальних громад країн Балтії з подальшою апробацією його в українських умовах, влаштували у Полтавському університеті економіки і торгівлі.

/Вадим Штефан, керівник проектів Аналітичного Центру «Бюро економічних і соціальних досліджень»

З балтійської сторони ми запросили наших партнерів. Це організація «Юнга» – науково-освітній центр – і Ризька міська дума. Від неї очікується 3 депутати/

Балтійські країни, до яких належить Латвія, – перші держави колишнього Радянського Союзу, що змогли досягти європейського рівня розвитку за багатьма параметрами. У тому числі і в місцевому самоврядуванні. Утім Латвія – не єдина країна, яка увійшла до цього проекту.

/Вадим Штефан, керівник проектів Аналітичного Центру «Бюро економічних і соціальних досліджень»

У рамках цього проекту ми будемо вивчати досвід скандинавських країн, досвід Німеччини та Австрії. Ми почали з Латвії, тому що тут немає ніяких комунікативних бар'єрів і все-таки простіше організувати/

У Полтавському університеті економіки і торгівлі до подібних он-лайн конференцій звикли. Виш уже мав практику проведення веб-перемовин із Китаєм, Німеччиною, Францією. Перш за все, говорить перший проректор університету Микола Рогоза, це – обмін досвідом. І знання, отримані впродовж конференції, стануть в нагоді не лише у навчальному процесі, а й у науковій діяльності.

/Микола Рогоза, перший проректор Полтавського університету економіки і торгівлі

Ті школи, наукові школи, які працюють на теренах університету, забезпечують розробку і підходів, і в першу чергу постановку задач, і головне – бачення перспектив, які з'являються/

Вивчення передового світового досвіду формування стратегічних пріоритетів розвитку територіальних громад, певні організатори конференції, допоможе створити концепцію планування розвитку громад, незалежно від фінансових, матеріальних або інших можливостей.

Стрічка новин