У Полтаві з’явилася нетрадиційна методика роботи з дітьми-інвалідами – каністерапія

Терапія за допомогою собаки, саме так розшифровується назва методики, допомагає навчатися та розвиватися дітям з ДЦП та аутизмом, затримкою психічного та мовного розвитку, гіперактивністю, розумовою відсталістю.

Золотистий ретривер Расан став одним із членів команди громадської організації «Монтессорі-Центр реабілітації дітей-інвалідів «Соняшник». Ідея залучити собаку до лікування дітей, розповідає співзасновниця організації Ельвіра Попова, виникла у зв'язку з поєднанням професійної діяльності та власного хобі.

/Ельвіра Попова, співзасновник ГО «Монтессорі-Центр реабілітації дітей-інвалідів «Соняшник»

Я за професією корекційний педагог, а так по життю я дуже люблю собак. Завжди в мене собаки великих порід. Коли настав час брати собаку, то я вже вирішила взяти собаку, яка б підходила для роботи з дітьми, щоб можна було її використати в нашій роботі, у комплексі тих послуг, які ми надаємо дітям/

Методика залучення собаки до лікування людей називається каністерапія. Але остання, говорить Ельвіра Попова, не досить поширена не лише в Полтаві, а й в Украні вцілому. В нашій державі цим займається близько десяти спеціалістів, а це досить мала кількість. У Полтаві ж Расан працює з вісьмома дітьми, старшими 4 років, та членами майстерні денної зайнятості для молоді з розумовою відсталістю, де теж навчається 8 чоловік, продовжує Ельвіра Попова. Одне групове заняття з собакою триває близько години. Протягом цього часу діти разом з реабілітологом та Расаном виконують найрізноманітніші вправи. Такі заняття з собакою вже з першого разу вражають своїми результатами.

/Ельвіра Попова, співзасновник ГО «Монтессорі-Центр реабілітації дітей- інвалідів «Соняшник»

Результат спілкування з собакою виникає вже на першому занятті, бо собака велика. Діти до кінця першого заняття вже контактують з собакою, розчісують і водять собаку/

У майбутніх планах, розповідає реабілітолог, запровадити спортивні заняття разом з Расаном на спеціальном майданчику, де б діти могли займатися на різноманітних спортнивних снарядах.

Стрічка новин