Ціни на новорічні ялинки у Полтавському лісгоспі залишилися на рівні минулого року

До Нового року залишається менше трьох тижнів, тож полтавці починають задумуватися про наявність в оселі головного атрибута свята – новорічної ялинки. Активно займаються розведенням та продажем цих дерев полтавські лісівники. Якими ж будуть ціни на ялинки цього року – знають наші журналісти.

Майже нічим від попередніх років не відрізняється процес заготівлі новорічних ялинок, розповідає лісничий Чалівського лісництва державного підприємства «Полтавський лісгосп» Іван Звягольський. Основний акцент лісівники, як і в минулому році, роблять на чіпуванні зелених красунь.

/Іван Звягольський, лісничий Чалівського лісництва ДП «Полтавський лісгосп»

В цьому році нам план довели у 3,5 тисячі ялинок. Так само, як в тому році, – у нас чіпи. Це нам дало більший контроль. Менше браконьєри їх заготовляють. Бо без чіпів – це вже порушення/

Та все ж бувають і такі випадки, зазначає головний лісничий Полтавського лісгоспу Олександр Глушко, коли правопорушники намагаються самовільно зрубувати ялинки. За це на них чекає адміністративне покарання.

/Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп»

На сьогодні чинним законодавством передбачена відповідальність за правопорушення, за самовільну рубку ялинок в розмрі 283 гривні за кожну ялинку/

Вартість ялинки менше одного метра становить 27 гривень, півтора метра – 36, а за ялинку висотою 2 метри доведеться заплатити 54 гривні. Ці цифри, говорять спеціалісти, майже не зросли у порівнянні з минулим роком. Та все ж з'явилися і певні нововведення у реалізації новорічної продукції, зазначає Олександр Глушко. Відтепер за допомогою мобільного телефону та чіпу на дереві можна дізнатися, у якій області, у якому лісгоспі була зрубана та чи інша ялинка.

/Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп»

Кожен громадянин, який має мобільний, може відправити смс з серією та номером бірки на 0508, і відповідь прийде з походженням ялинки. Хто має телефон на базі системи андроїд, може встановити безкоштовну програму, яка передбачає введення цих даних, і в результаті отримаємо інформацію про походження/

Такі заходи, продовжує Олександр Глушко, дають позитивні результати. Адже дедалі більше людей схиляються до купівлі саме чіпованих ялинок. Бо ж це, резюмує, – запорука вашої легальної покупки.

Стрічка новин