У 2012 році для інвалідів в області пристосували більше 500 будівель

На засіданні обласного комітету доступності говорили про виконане у 2012 році і проблемні моменти, які не дозволяють на 100% закрити питання по означеним групам населення.

Головне, що проблема доступності маломобільних груп населення не замовчується і залишається на вустах, переконані обласники. Перше, на що звертає у своїй роботі увагу обласний комітет з доступності, – забезпечення доступу до транспортної інфраструктури (автотранспорт, залізниця) і до адмінбудівель так званої першої необхідності.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Зрозуміло, що фінансова криза, що складно одночасно вирішувати всі питання, але є прогрес, і я думаю, що у наступному році він буде набирати обертів/

У 2012 році до потреб маломобільних груп населення було пристосовано понад півтисячі об'єктів, є гарні зрушення на залізниці, певна кількість автотранспорту має платформи для перевезення інвалідів. Втім, знову ж таки – менталітет транспортників, які не завжди добросовісно виконують свої обов'язки, зводять нанівець існуючі технічні надбання. Тож сказати, що питання закрите, немає підстав.

/Юрій Петрук, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської облдержадміністрації

Із загальної кількості 1700 об'єктів торгівлі пристосовано 1277 об'єктів, із об'єктів громадського харчування - 103, побутового обслуговування - 100. Серед об'єктів освіти із 1471 - 358 потребують обладнання/

На заваді, зазначають фахівці, стоїть і відустність законодавчих важелів впливу, тобто будь-якої відповідальності від невстановлення тих же пандусів.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Конкретних механізмів впливу немає. Тут, перш за все, мова йде про сумлінність керівників організацій, установ різних форм, і існує наш комітет, аби тримати їх в тонусі/

Проблеми доступності першочергово слід вирішити на законодавчому рівні, певен Віктор Животенко. Прикладом, при будівництві та здачі будь-якого об’єкту закон дозволяє не враховувати потреб інвалідів і інших маломобільних груп населення. Цього року від Полтавщини було направлена низка пропозицій до Кабміну стосовно внесення правок до чинного законодавства.

Стрічка новин