13 грудня православна церква вшановує пам'ять святого апостола Андрія Первозванного

За церковними переказами, Первозванним його називають тому, що, згідно з Євангелієм від Іоанна, Андрій був одним із двох перших мешканців Галілеї, яким Христос почав проповідувати своє вчення. У Полтаві в тимчасовій церкві, зведеній на честь Святого Апостола Андрія Первозванного, службу звершив Митрополит Полтавський і Миргородський Филип.

Цю парафію можна сміливо назвати наймолодшою у місті. Тут наразі – тимчасове приміщення і виготовлена проектна документація під будівництво повноцінного храму Святого Андрія Первозванного в стилі класицизму. Історія церкви розповідає, що кожен народ у своїй історії має просвітителя, того, хто перебував на їх землі, – святого апостола. Рим славить апостолів Петра і Павла, Індія – Фому, Єгипет – Марка. Саме через них народи пізнавали бога.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Cвято Андрія Первозванного є визначальним для нас. Наша країна славить і вшановує святого апостола Андрія Первозванного, який пройшов наші землі з проповіддю Слова Божого від Криму до Новгорода. Як розповідає літописець, саме апостол Андрій, зупиняючись тут, благословив київські гори, встановив на них хрест і сказав: «На цих горах засяє благодать Божа!». І я маю надію, що ці слова стануть пророчими і для нашого міста/

Це місце під будівництво храму, відзначає Владика, обрали не випадково.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

На цьому місці був Свято-Троїцький храм, який у радянські часи був повністю знищений. Тут справлялись служби, відбувалось хрещення дітей, люди могли із вірою прийти до Бога через спілкування/

Крім того, у цьому храмі служив вікарій Полтавської єпархії Василій Зеленцов, якого в 30-тих роках закатували на Луб'янці. Нагадаємо: під час свого перебування в Полтаві у 2010 році Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив чин освячення місця під будівництво храму на честь Святого Апостола Андрія Первозванного.

Стрічка новин