Якість полтавської води залишається однією із кращих у Європі

Вона, переконують фахівці, відповідає всім стандартам. Більше того, полтавцям пощастило ще й тому, що вони п'ють артезіанську воду. Більше про те, як часто і на що її перевіряють, – у наступному сюжеті.

Їх можна сміливо називати медиками КП «Полтававодоканал». Аналізи полтавської води лабораторія проводить за 2-ма напрямками – хімічному та бактеріологічному. Загалом вона атестована на проведення 22 показників.

/Влада Куришко, начальник лабораторії ОКП «Полтававодоканал»

Те, що наша вода вважається однією із кращих у Європі, – це правда. Полтавці мають можливість споживати воду, яка відповідає всім, і бактеріологічним, і хімічним вимогам по діючій документації/

Полтавці, продовжує Влада Куришко, споживають артезіанську воду, яка подається із глибин від 450 до 750 метрів. Спостерігаючи за показниками води протягом багатьох років, її склад залишається незмінним, говорять тутешні фахівці. Погіршення показників – виняток.

/Влада Куришко, начальник лабораторії ОКП «Полтававодоканал»

У таких випадках ми локалізуємо цю дільницю, вона повністю перекривається. Тоді здійснюються відповідні заходи дезінфенкції, і лише після нашого висновку вона знову запускається. До нашого висновку нічого у роботу не запускається/

Загалом, зазначає фахівець, згідно з графіком забір води по різним напрямкам відбувається щодня. Крім цього, щотижнево лабораторія здійснює відбір води із 5-ти водозаборів. В осінньо-зимовий період проводиться повний хіміко-бактеріологічний аналіз з джерел, тобто із усіх існуючих свердловин.

Стрічка новин