14 грудня українська спільнота відзначить День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Напередодні представники влади та чорнобильських організацій області зібралися за круглим столом, приуроченим до цієї дати.

14 грудня у 1986 році держкомісія прийняла в експлуатацію збудований саркофаг над зруйнованим аварією четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. 20 років потому, у 2006-му, Президентом України Віктором Ющенком було прийняте рішення відзначати цю дату як День вшанування учасників ліквідації наслідків чи не найстрашнішої трагедії 20 століття - Чорнобильської катастрофи. Відтоді вже всьоме цей день традиційно відзначають і на Полтавщині. Так і цього року представники влади області та чорнобильських організацій зібралися за круглим столом, щоб вручити грамоти та нагрудні знаки ліквідаторам, підбити підсумки та визначити плани щодо спільної роботи. Незважаючи на непрості стосунки чорнобильців із національною владою в Полтавському регіоні ліквідатори і чиновники спільну мову завжди знаходять – говорить голова Полтавської обласної ГО «Союз «Чорнобиль» Віктор Шкурпела.

/Віктор Шкурпела, голова Полтавської обласної ГО «Союз «Чорнобиль»

Ми завжди могли домовитися, і я ж кажу, нам додають ліки, додають кошти на путівки. Вперше в цьому році за рахунок місцевого бюджету були виділені кошти, і зараз частина чорнобильців оздоровлюється на базі курорту «Миргород»/

На це оздоровлення у 2012 році було виділено додаткові 180 тисяч гривень обласних коштів. Ще 150 тисяч з того ж кошику пішли на допомогу вдовам ліквідаторів. На 1 мільйон 300 тисяч гривень зробили 22 капітальних ремонти будинків інвалідів ЧАЕС. Крім того, вперше за останні 6 років чорнобильці Полтавщини отримали 17 квартир від держави. А на наступний рік вимальовується ще перспективніша картина – обіцяють представники влади.

/Валерій Пархоменко, заступник голови - керівник апарату Полтавської ОДА

Сьогодні ми формуємо бюджет. Є доручення голови ОДА Олександра Удовіченка переглянути цифри у бік збільшення. Ми плануємо збільшити видатки на 2013 рік на медичне і медикаментозне забезпечення - раз, і по-друге - на санітарно-курортне лікування на території області, і на 300-400 гривень збільшити виплати вдовам/

Точні цифри, продовжує Валерій Пархоменко, будуть визначені 21 грудня на сесії обласної ради. Втім вже відомо, що цього року чорнобильці Полтавської області отримають від держави на 5 квартир більше.

Стрічка новин