Під час минулих вихідних через снігопади та значне похолодання у країнах Європи загинуло більше 20 людей

Так у Чехії стовпчики термометрів цими днями опустилися до -27, повідомляють інтернет-ЗМІ. В Україні снігопади накрили деякі регіони, хоча температура найближчим часом, за прогнозами синоптиків, максимально опуститься до -13 у Карпатах. Полтавці від лютих морозів поки що не страждають, втім, уже нині у місті є ті, хто потребує захисту холодної пори року. Яка допомога їм потрібна та від кого – дивіться у матеріалі Інни Безуглої та Олексія Гнипи.

До нового року залишається все менше часу. Один із традиційних методів підготовки до нього – прибирання. Практично у кожного вдома є хоч кілька непотрібних речей. Можна і позбутися їх, і зробити добру справу ще у старому році.

Тим, хто сюди звертається, не вистачає, як правило, найелементарніших речей.

/Валентина, соціальний працівник Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі

Нічліг, харчування, одяг, та ж ванна./

Для цієї малечі Центр адаптації став домом, адже її мати не має власного житла після повернення з місць позбавлення волі. Тут з дитиною займається психолог, розповідають працівники закладу, а жінку навчають, як правильно доглядати за немовлям. Уже допомогли оформити виплати на дитину і сподіваються, що незабаром сім'я зможе зняти собі житло. Дітей протягом цього року у Центрі побувало вже четверо.

/Роман Дрозд, директор Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі

Двом матерям з дітьми ми допомогли поновити документи, оформити виплати. Вони знімають квартири. Можна сказати, що вони почали нове життя. Один випадок був такий, що нам довелося ініціювати вилучення дитини від матері, бо вона не виконувала свої обов'язки./

За останній місяць до центру більше приходять люди літнього віку та інваліди, говорять його працівники, адже температура на вулиці суттєво знизилася. Тому і звертаються до небайдужих полтавців із проханням про допомогу.

/Валентина, соціальний працівник Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі

На сьогоднішній день – це речі, зимові речі. Продукти також потрібні../

Нині у Центрі адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі перебуває у середньому 32-36 осіб. Вистачає місць залишитися на нічліг не всім, щастить тим, хто приходить раніше. Втім нагодувати тричі на день намагаються всіх.

/Роман Дрозд, директор Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі

Ми годуємо всіх з одноразового посуду для профілактики туберкульозу і тому подібного. Тому, якщо у когось є можливість допомогти одноразовим посудом, потребуємо будь-якої допомоги. Це консерви, овочі, крупи, цукор, тому що ми розраховуємо взимку до 200 порцій на день./

Стрічка новин