В обласній прокуратурі розглянули проблему поводження з відходами

В обласній прокуратурі представники влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів зібралися для проведення міжвідомчої наради. На заході обговорювали стан додержання законодавства у сфері поводження з відходами.

Проблема поводження з відходами на території Полтавщини, зазначає прокурор області Андрій Миронов, з кожними роком набуває все більшої гостроти.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Інтенсивний розвиток примисловості та сільського господарства, зростання обсягів суспільного виробництва і залучення до господарського обороту все більшої кількості природних ресурсів, які використовуються не раціонально, призвели практично до неконтрольованого накопичення відходів/

Упродовж 2012 року, наголошує заступник прокурора Дмитро Таран, на території Полтавщини утворилося декілька мільйонів тон небезпечних відходів.

/Дмитро Таран, заступник прокурора Полтавської області

Лише за поточний рік утворилося 5,5 мільйонів тон відходів. Основна частка належить до четвертого класу небезпеки/

Аутсайдерами із дотримання всіх необхідних умов щодо розташування сміттєзвалищ та утилізації відходів у прокуратурі називають Гребінківський, Новосанжарський, Глобинський, Лохвицький та інші райони. Так лише у Машівському районі 27 сміттєзвалищ створені з порушенням будівельних норм. Такі проблеми постійно перебувають під контролем прокуратури, говорить Дмитро Таран. Протягом цього року структура провела 3 комплексних перевірки, які показали: місцева влади не в повному обсязі виконує свої завдання.

/Дмитро Таран, заступник прокурора Полтавської області

Суттєвої критики заслуговує діяльність органів виконавчої влади на місцях. Головна проблема – неналежне виконання повноважень в передбачених Законом України «Про відходи». Органи виконавчої влади не забезпечують реалізацію загальнодержавних та місцевих програм поводження з відходами/

У ході наради учасники зібрання прийняли рішення і надалі проводити комплексну роботу у цьому напрямі, залучаючи до співпраці правоохоронні структури та відповідні контролюючі органи.

Стрічка новин