У Полтаві відзначають дні пам'яті Саші Путрі

На початку грудня 35 років тому в Полтаві народилася незвичайна дівчинка. Вона прожила усього 11 років, втім слід, який залишила по собі, зробив її відомою не тільки у Полтаві, а й у світі. Діти обожнюють її малюнки, а дорослі розмірковують над феноменом маленького таланту. Нині у Полтаві відзначають дні пам'яті Саші Путрі, під час яких школярі готують тематичні вечори. Один із них відбувся у Галереї мистецтв разом із вже традиційним відкриттям виставки творів юної художниці.

Вона народилася 2 грудня 1977 року у родині художника та викладача. І дуже рано почала цікавитися мистецтвом, а понад усе любила малювати. Перші малюнки Саша Путря виконала у віці трьох років – це був космос. Так само батьки дівчинки не знають, чому вона любила зображати ще й індійські мотиви.

/Євген Путря, батько Саші Путрі

Вона прийшла з цим. Колись вона згадала: де наш слон? Я кажу: який слон? Вона в сльози: я пам'ятаю, у нас був слон, я на ньому сиділа.

Ну який слон може бути на 4 поверсі?!/

У віці 11 років Саша померла від лейкемії, але залишила по собі спадщину у 2278 малюнків і композицій, чеканок, випалених по дереву картин, іграшок і віршів. У Полтаві вже традиційно у дні пам'яті Саші Путрі відкривають виставку її робіт.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка

Я думаю, що це подія надзвичайно цікава і видатна в житті нашого міста. Мабуть, тому що виставки самих малюнків відвідали практично всі міста України. Ось нещодавно виставка була в Дніпропетровську/

Більше ста виставок відбулося по всьому світу, незабаром їх побачать у Франції. Батько Саші Путрі говорить, що йому пропонували продати деякі малюнки доньки до Росії, втім він переконаний, – цей доробок має бути тут.

/Євген Путря, батько Саші Путрі

Зараз я знайшов 5 малюнків трирічної Сашеньки: сходи на небо. Ну що їй там робити? Я їх виставлю. То вона на сонці, то на хмаринці, то на зірках. І ось, будь-ласка... Це загадка і для нас/

А ще Євген Путря розповідає: сучасним дітям подобаються малюнки Саші. Так нещодавно він був на зустрічі з учнями 34 школи, і там, каже, малеча залюбки копіює її роботи.

Стрічка новин