До Полтави приїхала «Народна війна»

Музейна експозиція під такою назвою завітала до Полтави. Це – 3 роки роботи науковців у архівах 18-ти областей України, загалом – більше 70-ти тисяч оброблених документів.

Автор музейної експозиції «Народна війна» Роман Круцик розповідає: історія завжди була його хоббі, так і виникла ідея подібної виставки.

/Роман Круцик, голова Київської організації товариства «Меморіал»

Мене завжди цікавило: ось багато говорять про ОУН-УПА, а про боротьбу Східної, Центральної, Південної України – чи вона була/

Написав 2 листа – до СБУ і директору архівів – і почав працювати, пригадує Роман Крутик. Разом зі своїм аспіратном впродовж 3-х років працював у архівах 18-ти областей України. Як підсумок роботи – відцифровано 70 тисяч документів, розроблені спеціальні таблиці, що містять у собі статистику по боротьбі – кількість підпільних організацій, повстанських загонів, збройних повстань. У подальшому, діляться планами автори, опрацьовані матеріали втіляться у книги.

/Роман Круцик, голова Київської організації товариства «Меморіал»

70 тисяч оцифрованих документів – це 100 Гб пам'яті. Дуже великий обсяг роботи ми зробили, тому вже готується до виходу одна книга, на весну готується іще тритомник. Опрацьованого матеріалу нашим науковцям вистачить на наступні кілька років/

Стрічка новин