Пролетіти над містом разом із янголами полтавцям пропонує молодий художник Максим Мазур

Митець представив свої картини на виставці у Полтавському художньому салоні. Це – не перша експозиція майстра: його картини бачили і на малій батьківщині в Решетилівці, і у Львові. Тепер черга дійшла й до Полтави.

«Музика над містом» – саме таку назву має персональна виставка молодого художника Максима Мазура. Ідеї для створення картин, розповідає митець, виникають несподівано. Нова закоханість, враження від подорожей, кіно, музика можуть надати натхнення для чергового полотна. Передати свій настрій, зізнається, краще за все допомагає кольорове рішення, воно ж має основне значення для картини. Цього разу Максим Мазур запропонував глядачам свої роздуми на тему міста. За задумом автора, у подорожі глядачів супроводжують янголи.

/Максим Мазур, художник

Це - моя тема, яка мені сподобалася. Я над нею працював кілька років для створення диплому (я захищав диплом бакалавра на 4 курсі). І мене цікавила ця тема, я над нею працював/

Здебільшого, розповідає художник, полюбляє писати картини з натури. Таким чином можна більш пластично мислити над композицією і картини виходять більш емоційними та глибокими. Максим Мазур не може точно сказати, коли почав захоплюватися живописом. Зростаючи у мистецькій родині, хлопець із дитинства мав змогу займатися творчістю. Допомагав у цьому батько - художник Володимир Мазур.

/Максим Мазур, художник

Він просто давав мені матеріал, пензлі, я малював. Для мене це була як забава. І зараз я дивлюся на ці дитячі роботи і думаю: «Що б з ними зробити?». Тому що там живопису більше, ніж хотілося б, я зараз до цього прагну/

Особливість цих дитячих робіт, говорить Максим, у тому, що вони позбавлені академічності. Більш пізні роботи, створені під час навчання, не обходяться без цього. Академія, школа, як би там не було, залишають свій відбиток на творочсті, ділиться художник. Це ж саме відзначає і голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко.

/Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України

Ця виставка, зрозуміло, є певний нальот такого навчання, таких академічних пізнань у мистецтві, але разом з тим, вона на перехідному етапі, тому що, пройшовши етап навчання, треба можливо багато чого відкинути і стати на шлях творчості/

Максим Мазур погоджується зі своїм старшим колегою і запевняє: наступного року його персональна виставка матиме дещо інший характер, позбавлений зайвої академічності.

Стрічка новин