Цикл «Вулиці Полтави»: вулиця Героїв Сталінграда

Ми продовжуємо цикл сюжетів про вулиці нашого міста. Сьогоднішня розповідь – про назву однієї з найгероїчніших артерій Полтави – Героїв Сталінграду. Як не дивно, але модне і надзвичайно поширене найменування у Радянському Союзі до нашого міста має безпосереднє відношення. Яке саме, дивіться у наступному сюжеті.

Із початку свого існування вулиця Героїв Сталінграду стала продовженням тогочасної магістралі - вулиці Красіна. Невеличка, але доволі широка вуличка, її забудова, являє собою сучасні багатоповерхові будинки. Та й не дивно, адже виникла вона у той час, коли у Полтаві з'являлися нові мікрорайони: Алмазний, Сади-1, Сади-2. Тоді ж виникла і назва Героїв Сталінграду. Номенклатурне і популярне найменування у той час з'являлося ледве не в кожному місті Радянського Союзу.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

Назва ця з'явилася у 80-х роках, коли доволі пишно святкували 40-річчя подій Великої Вітчизняної війни, в тому числі і перемогу в Сталінградській битві, яка відбулася у кінці 1942 - на початку 1943 року і ознаменувала собою корінний перелом у ході Великої Вітчизняної війни/

Для полтавців ця назва має безпосереднє, навіть особливе значення. Вулиця Героїв Сталінграду веде від вулиці 23 вересня. Остання назва присвячена Дню визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників. Серед тих, хто визволяв наше місто, була й 13-та полтавська гвардійська стрілецька дивізія, 95 і 97 полтавські гвардійські повітряно-десантні дивізії. Свої назви вони отримали після Сталінградської битви. Таким чином, говорить Наталія Кузьменко, перемогу до нашого міста принесли саме герої Сталінграду. Серед них був і генерал Нікітченко. Його ім'я також є на мапі Полтави.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

Поруч іде перетин із вулицею Нікітченка, генерал Нікітченко був командувачем 95-ої Полтавської гвардійської повітряно-десантної дивізії, тобто він також має безпосереднє відношення як до Полтави, так і до героїв Сталінграду/

Затишна і спокійна вулиця Героїв Сталінграду по-праву вважається окрасою Полтави. На ній розташовується чудовий парк, у якому ведеться будівництво Воскресенського кафедрального собору. Продовжується вулиця Героїв Сталінграду до перетину із Велико-Тирнівською.

Стрічка новин