Реформування обласної дитячої лікарні – турбота про дітей чи перепона на шляху до медицини?

Містом почали ширитися чутки, що поліклінічне відділення, яке працює при обласній дитячій лікарні, закривають, а точніше кажучи – реорганізовують. Невдоволені змінами мами полтавських малюків вже зібрали чимало підписів проти будь-яких змін. Що, де, чому і коли змінюють – розбиралася Крістіна Криженко.

Вже 600 підписів зібрали ці активні мами маленьких полтавців. Переконані: із реформуванням поліклініки, що діє при обласній дитячій клінічній лікарні, відвідувати із малечею лікарів стане у рази важче.

/Світлана Тимошенко, мама

Навіть взяти довідку про те, що дитина хворіла у садочок, це ж за тиждень доведеться записуватись/

/Інна Бондаренко, мама

Я вважаю, що таким чином порушуються права моєї дитини/

І, зауважують: вже зима. Тож ускладнення погодніх умов дасться взнаки і на шляху до лікувального закладу.

/Інна Бондаренко, мама

Зараз вже зима, ми очікуємо на підвищення вірусних захворювань. Я не буду із дитиною їхати громадським транспортом - я буду брати таксі і за це доведеться викласти 50 гривень/

До так званих «своїх» лікарів тут, продовжують, дітей водять цілими династіями. На їх професійність не нарікають, просять лише залишити у спокої заклад.

/Наталія Брага, мама

Ми хочемо, аби нашу лікарню залишили нам. Закладу вже десь 45 років/

І дійсно, розповідає очільниця обласної дитлікарні Наталія Кінаш, заклад працює, починаючи із 1956 року. Тоді її було достатньо, оскільки починала вона працювали як міська, нині ж обслуговує міста і райони всієї Полтавщини, а точніше – його маленьких мешканців. Для тутешніх пацієнтів, а особливо їх батьків, не секрет: аби відвідати лікаря, потрібно витратити не менше 3-4 годин. Лише фахівці працюють у 37 кабінетах, деякі із них – по два – в одному – через брак вільних площ. Аншлаг – до кардіолога, окуліста, алерголога – ніхто не відміняв. Нині навантаження на заклад прямо-таки зашкалює. За словами очільниці лікарні, у 2,5 рази перевищує планову проектну потужність. Лікар пригадує: сама не раз розбороняла батьків, які у запалі великих черг не пусткали один одного із малечею на прийом.

/Наталія Кінаш, головний лікар Полтавської дитячої обласної клінічної лікарні

Проста ситуація: прийшла полтавська мама на прийом до кардіолога, хоче на 10-ту годину, мама із Оржиці, яка приїхала на таксі за 300 гривень, – теж до цього фахівця. А лікар-невролог, кардіолог здебільшого відправляє іще на дообстеження – це все час/

Все тому, що нині у собі заклад поєднує кілька функцій: це і надання фахової консультативної допомоги, якнайвищий, третинний рівень, і залишена педіатрична мережа (9 дільниць), що вже відноситься до первинного рівня.

/Наталія Кінаш, головний лікар Полтавської дитячої обласної клінічної лікарні

На території України ми – єдина дитяча поліклініка, яка має функції первинного і третинного рівня. В вересні в області працювало територіальне управління рахункової палати, яке перевіряло як планування, так і використання коштів, і основний недолік, який був вказаний у акті рахункової палати, – те, що кошти обласного бюджету, тобто третинного рівня, використовуються на обслуговування дільничних мереж первинного рівня/

В отриманому акті йдеться про нецільове використання бюджетних коштів одразу за трьома статтями відповідного кодексу, продовжує фахівець. Тому постало питання – що робити із дільничною мережею? Дитячі поліклініки міста, зазначає, взмозі прийняти під обслуговування дитячого населення тих педіатричних дільниць, що нині знаходяться в обласній дитлікарні.

/Наталія Кінаш, головний лікар Полтавської дитячої обласної клінічної лікарні

Були у нас перемовини із міським управлінням охорони здоров'я про те, яким чином це зробити. Пояснили, що це зробити можна. Але наразі щодо точної дати, коли це відбудеться, я сказати не можу/

При цьому, наголошує Наталія Кінаш, до лікувальних установ дільниці мають перейти із лікарями і медсестрами, тобто, це не перекидка пацієнтів від педіатра до педіатра, а своєрідний переїзд дільниці. Загалом, певна, якщо виконати цю реорганізацію організовано і спокійно, якість медобслуговування малечі лише виграє. При цьому, наголошує лікар, такі функції як забезпечення дітей медикаментами, виробами медичного призначення, прикладом, слухові апарати, що закуповуються за кошти обласного чи державного бюджетів, заклад залишає за собою.

Стрічка новин