На початку грудня у всьому світі відзначали День боротьби з рабством

З цього приводу, а також у рамках заходу «16 днів без насильства» представники різноманітних організацій, у тому числі – й міжнародних, провели для полтавських дітей спеціальний тренінг. Організатори запевняють: такі заходи відбуваються нечасто. А от для чого вони потрібні саме підростаючому поколінню – дізнаєтеся з нашого наступного сюжету.

У тенета такої проблеми найчастіше потрапляють люди віком від 13 років – це діти, які шукають кращого життя, і молоді жінки, яких заманюють за кордон великим заробітком – вони, як правило, потрапляють до секс-індустрії, говорять представники проекту «Підтримки громадських ініціатив протидії насильству в сім'ї і торгівлі людьми в Полтавській області».

/Валентина, учениця 10-А класу ЗОШ №26

Торгівля людьми є гострою проблемою сучасного суспільства. Торгівля живим товаром щоразу набуває широкого загалу і є глобальною майже в кожній країні світу/

Втім на цьому знання дітей про проблему торгівлі людьми практично і вичерпуються.

/Руслана Ісаєва, класний керівник 10-А класу ЗОШ №29

Діти вцілому чули про цю проблему, але грунтовно так ми не заглиблювалися. Вони орієнтуються, але суттєвих прикладів вони навести ...Подивимось, як вони будуть працювати/

Саме такі тренінги, як цей, що провели для учнів 10 класу 26 школи, і найбільше допомагають застерегти від необдуманих кроків, вважають спеціалісти.

/Лідія Сафронова, координатор проекту «Підтримка громадських ініціатив протидії насильству в сім'ї і торгівлі людьми в Полт.обл.»

У цьому році ми вже можемо сказати, що у нас такі випадки торгівлі людьми є, але це вже трудова експлуатація. І можна сказати, що це дуже мало людей/

Зацікавлені у подібних проектах й іноземні фахівці. Так Лаура приїхала з Канзасу до Полтави на 3 місяці, аби дослідити, настільки в Україні реалізується законодавство, яке гарантує захист людини від рабства.

/Лаура А.Дин, аспірант Університету Канзасу (США)

Я хочу поспілкуватися з іншими організаціями. Відвідаю ще Донецьк - наступного тижня, у планах - Львів, Одеса та інші міста. Тому що є багато регіонів в Україні, які протидіють торгівлі людьми/

Попри це спеціалісти не закликають боятися мігруватии, а навпаки, адже третина валютних доходів в Україну потрапляє саме за рахунок тих, хто працює за кордоном, а кожний 7-й у світі – мігрант.

Стрічка новин