Вперше у світі у 1933 році пересадку нирки було зроблено в Україні харківським професором Вороним

Нині ж Україна у справі трансплантації відстає від світу щонайменше на 15 років, вважають лікарі. Серед основних причин цього – зааганжована суспільна думка та законододавчі бар'єри. Щоб переступити їх та змінити ставлення громадян до проблеми пересадки органів, в Україні розробили спеціальний Законопроект.

Щорічно понад 17 тисяч наших співвітчизників потребують пересадки органів. Невтішна ситуація і на Полтавщині, говорить обласний трансплантолог Юрій Курячий, який цього дня разом із представниками влади, лікарями, науковцями, священослужителями, громадськими активістами та правоохоронцями взяв участь у засіданні круглого столу «Розвиток та реформування трансплантанційної служби України».

/Юрій Курячий, обласний трансплантолог

У нас зараз 8 хворих, які потребують найскорішої трансплантації. 40 хворих в Кременчуці і 44 хворих у Полтаві, які знаходяться на постійному гемодіалізі, деякі цілий рік живуть у лікарні/

Це, продовжує лікар, тільки ті дані, що стосуються хворих, які потребують нирки, і тільки на Полтавщині. У межах України цифри збільшуються в рази. Так минулого року лише 86 пацієнтам пересадили нирки, пересадку печінки вдалося зробити 14 хворим, серце – тільки одному – це тільки 1 відсоток від необхідних операцій. Щоб збільшити таку невелику кількість оперативних втручань, треба подолати цілий ряд навіть далеко не медичних причин.

/Юрій Курилко, в.о. начальника Головного управління охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації

Надати цій справі моральності, надати вірну суспільну думку і, відповідно, відпрацювати законодавство, яке б дозволяло надавати допомогу тисячам і тисячам людей/

Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені – продовжує Юрій Курилко. Була створена робоча група фахівців з усіх регіональних центрів трансплантації, яка розробила Законопроект розвитку служби трансплантології для подання його до попереднього розгляду Верховною Радою. Якщо його буде прийнято, то в Україні створять єдину національну систему контролю за обліком та розподілом трупних донорських органів (тобто, останні зможуть вилучати у будь-якого померлого, якщо він не заперечив цього за життя), розроблять чіткі механізми взаємодії між її підрозділами, у країні запрацює служба якнайшвидшої доставки органів тощо. Все це, впевнені фахівці, дозволить врятувати тисячі людей, подарувавши їм нове життя із новими органами.

Стрічка новин