Майже 140 особливих діток виховується у Полтавському навчально-реабілітаційному центрі

Іще до того, як навчатись у спеціалізованих школах, такі, як ми звикли їх називати, особливі дітки навчаються у спеціальних садочках. Такий є і у Полтаві. 10 груп, 2 початкових класи, загалом – майже 140 унікальних діток – підопічні Полтавського навчально-реабілітаційного центру, що в Октябрському районі міста. Потрапили всі сюди – за спеціальним направленням.

/Наталія Рєзник, заступник директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру

До нас направляють діток із усієї області за направленням медико-педагогічної комісії, ті, які мають певні вади здоров'я/

Не останнє місце у навчальному процесі, переконують тутешні фахівці, посідають саме батьки. Тут мається на увазі не лише виконання рекоментацій і побажань, тобто, продовження навчального процесу і вдома, а й активна роль самих дорослих.

/Наталія Сухіна, психолог Полтавського навчально-реабілітаційного центру

Робота із батьками полугає у конструктивному розумінні ситуації. Звичайно, життя змінюється із появою такої особливої дитинки, але не перестає бути прекрасним. Тому і підхід, і її розуміння, потреби дитини - особливі/

Людмила Вікторівна пригадує: 3 роки тому, коли вони із сином за направленням потрапили до закладу, мали великі проблеми – дитина не розмовляла. Втім, систематична робота із психологом і дефектологом центру дала бажані результати.

/Людмила Герасименко, мама

Дитина почала розмовляти, він почав бути активним, у нього з'явились друзі. І я думаю, що в подальшому він буде інтегруватись у суспільство і навіть буде працювати/

А цю сенсорну кімнату щотижня відвідують групами, двічі чи тричі(залежно від потреб дитини) беруть малят попрацювати індивідуально. Все, пояснює вихователь-методист Юлія Кондатенко, за схемою – від простого до складного – в рамках відповідної методики Марії Монтессорі.

/Юлія Кондратенко, вихователь-методист Полтавського навчально-реабілітаційного центру

І пірамідки, і різні втулки. Багато чого зроблено своїми руками. Розмальовані камінчики, гудзики. І діти їх сотрують за кольором чи, прикладом, розміром. Таким чином у дітей розвивається і уява і, що головне, – дрібна моторика рук, а це є найголовнішим, оскільки ми їх готуємо до письма/

Загалом кожна група спеціалізуються на певних особливостях: будь-то затримка у розвитку, вади слуху, мовлєннєві, тощо. Крім того – за згодою батьків індивідуальна робота вузького фахівця із малям. Прикладом, в рамках роботи із психологом передбачені арт- та піскотерапія, тваринотерапія, для якої тут відвідений невеличний зоопарк.

/Наталія Сухіна, психолог Полтавського навчально-реабілітаційного центру

Найбільш важливим для дитини є побудова ситуації успіху, у якій дитина може проявити себе, зрозуміти свій потенціал/

Головне, переконані у центрі, – подарувати дитині віру у себе і самим вірити у неї, сприймати не як хвору, а просто як особливу. І тоді, певні, особливі успіхи у цієї малечі будуть, а перепони на шляху до їх здобуття будуть меншими.

Стрічка новин