3 грудня у світі відзначається День людей, які живуть з інвалідністю

Принагідно до цього у навчальних закладах Полтави, де виховуються такі особливі діти, відбуваються святкові заходи. Полтавська спеціальна загальноосвітня школа №39 не стала винятком. На святковий концерт запросили і нашу знімальну групу.

Уже десятий рік поспіль у грудні велика родина Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи №39 збирається на по-справжньому родинне свято. Напередодні новорічних, різдвяних свят та з нагоди Міжнародного дня людини з інвалідністю у навчальному закладі проходить цикл благодійних заходів для дітей з особливими потребами. Таких у стінах школи навчається 72 особи. Для них святкові заходи - це, найперше, можливість реалізувати свої творчі здібності, продемонструвати таланти.

/Наталія Саража, директор Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи №39

Переслідуємо ми мету яку: по-перше, дати можливість дітям поспілкуватися, відчути себе творцями, і все-таки ми вважаємо це родинне свято, а тут зібралися і діти, і батьки, і вчителі. Це переросло у традицію і дає такі плідні результати для дітей з особливими потребами/

У навчальному закладі, продовжує його директор, до кожної дитини – індивідуальний підхід та психолого-педагогічний супровід. Він передбачає підбір програми навчання для дітей від початкової школи до 9 класу. Подібні педагогічні заходи вже мають певні результати. Батьки, чиї діти навчаються у 39-ій школі, розповідають: результат роботи фахівців видно неозброєним оком.

/Олена Смовська, мати

Все подобається. І по дитині видно, наскільки прогресує розвиток дитини, як йому подобається ходити до школи, з яким задоволенням він встає зранку, вчить уроки. Просто диво!/

А створюють ці дива спеціалісти із корекційно-відновлювальної роботи. Логопеди, дефектологи, практичні психологи, лікарі, які працюють з особливими дітьми, докладають максимум зусиль для якнайшвидшої їхньої адаптації у супільстві.

/Наталія Саража, директор Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи №39

Разом усі ми, і педагогічний колектив, і ці служби, корекційно-відновлювальні служби, даємо можливість дитині відкорегувати чи пам'ять, чи мислення, чи фізичні вади. Працює ЛФК, зал ЛФК, і тим самим адаптуємо цих дітей в суспільстві до життя/

На святковому концерті вихованці навчального закладу співали, танцювали, грали на народних інструментах. Такі теплі родинні зустрічі, певні організатори заходу, сприятимуть згуртованості малечі. Головне, говорять, щоб кожна дитина відчувала себе захищеною, потрібною, повноцінною.

Стрічка новин