Запорука успіху його картин – вдале кольорове рішення

У відеоархіві знаходяться 4 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2
3) Сюжет №3
4) Сюжет №4

Завдяки ньому Микола Лахижа створює свої неповторні етюди. Чималий доробок останніх художник презентував на персональній виставці в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського.

Микола Лахижа скромно називає себе художником-аматором. Спеціальної мистецької освіти не має, створює картини за покликом душі.

/Микола Лахижа, художник

Тут було бажання передати відчуття. Це вечір, це ранок, це якесь особливе освітлення, особлива частина природи/

Микола Лахижа зізнається: працює, коли є час та, головне, бажання. Створення одного етюду займає близько півгодини. За такий короткий час з-під пензля пана Миколи виходять неперевершені пейзажі Псла, мальовничі краєвиди ріки Кагамлик або ж етюд із колодязем, якому сам автор на виставці виокремив спеціальне місце. Митець розповідає: найбільше полюбляє писати з натури.

/Микола Лахижа, художник

В основному тут роботи на основі етюдів або спогадів, дуже рідко з фотографії робив роботи. Є такі, коли не було часу малювати, а пейзаж дуже подобався, особливо під час поїздок, то тут вони і представлені. Мало, мало таких робіт, більшість етюди/

Причому етюди переважно останніх років. Художник за допомогою кольору намагався передати неповторну красу полтавських краєвидів, які не можуть не надихати. Поля, ліси, струмочки відтворені на полотні яскравою кольоровою гамою. Майстерність митця у виборі фарб відзначають і його колеги, які завітали на виставку. Леонід Колєсніков розповідає: через те, що на картинах відсутній чорний колір, вони налаштовують на позитивну хвилю, створюють правильний настрій.

/Леонід Колєсніков, художник

Захоплення живописом, прагнення до красивого, бажання зберегти прекрасні миттєвості природи характерно для нього вцілому як для людини, це його потреба, про це говорить і сьогоднішня виставка/

Картини, представлені на виставці, виконані олійними фарбами. Проте автор зізнається: працює в різних техніках. У його творчому доробку є й роботи аквареллю. Микола Лахижа також випробовує себе і в різьбленні по дереву та карбуванні. Привітати Миколу Лахижу із його персональною виставкою прийшли друзі, знайомі, колеги митця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію