Першого грудня грошенят в гаманцях українців має трохи побільшати

На останній місяць року передбачене останнє, 5-те за цей рік підвищення прожиткового мінімуму. Разом із ним, відповідно, зростуть і виплати – пенсії, соціальні допомоги.

Підняття такого соціального базового показника як прожитковий мінімум цьогоріч відбувається вп'яте. Поступові підвищення у 2012-му вже були у січні, квітні, липні і жовтні. У Пенсійному фонді розповідають: якщо порівнювати із груднем минулого року, то зростання відбулось на 84 гривні – 884 проти 800 відповідно.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області

Це означає, що у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму піднімається пенсії за понаднормовий стаж, тим, хто вийшов на пенсію до 1 жовтня минулого року до пенсійної реформи, коли мінімальний стаж необхідний був 20 років - жінки і 25 років - чоловіки. За весь період, перероблений за понад 20 і 25 років відповідно, за кожен рік - по 1% від прожиткового мінімуму в розмірі 884 грн/

Фахівці не відкидають: рівень пенсій не покриває всіх витрат непрацюючої категорії населення, втім, загальна потреба для виплат пенсій області зросла на понад 5 млн.грн і нині складає більше 670 млн.грн.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області

Середня пенсія з 1 грудня стоновитиме 1370 гривень, до цього була 1340. Загалом в області у нас 470 тисяч пенсіонерів - це разом із військовими - їх понад 20 тисяч/

Відповідне зростання передбачено і для ветеранів війни, учасників бойових дій, вдов загиблих, чорнобильські надбавки. Загалом, підсумовує Валерій Руденко, за рік поточний відбулось 11 масових перерахунків для різних категорій громадян і понад 85 тисяч індивідуальних перерахунків.

Стрічка новин