Фахівці готельно-ресторанного бізнесу – у лідерах серед затребуваних спеціалістів

Фахівці готельно-ресторанної справи, туризму, сфери обслуговування, товарознавства і торговельного підприємництва з усієї України з'їхалися до Полтавського університету економіки і торгівлі. Серед іншого обговорили і зміни у сфері підготовки майбутніх спеціалістів у ВНЗ в означених галузях.

Чергове об'єднане зібрання представників понад 30 провідних ВНЗ України в галузі товарознавства та торговельного підприємництва, туризму та готельно-ресторанної справи останні вже охрестили «історичним». По-перше, пояснює ректор Київського національного торговельно-економічного університету Анатолій Мазаракі, бо час проведення співпав із Днями європейської торгівлі в Україні. По-друге, уряд якраз затвердив новий повний комплекс навчальних стандартів у цій сфері – такі собі «маяки», на світло яких належить рухатися всім навчальним закладам відповідного профілю.

/Анатолій Мазаракі, ректор Київського національного торговельно-економічного університету

Ці стандарти відкривають великий простір для творчості, тому що нормативні дисципліни тепер обіймають не більше половини навчального часу, а інша – це дисципліни вибіркові, які будуть формувати навчальні заклади і будуть обирати студенти/

Так звана сфера «сервісу», до якої зокрема входять туризм, готельно-ресторанна справа, товарознавство і торговельне підприємництво, є своєрідними індекаторами української інтеграції в Європу і світ, вважають фахівці відповідних галузей. І відзначають її прогрес: туризм у країні розвивається семимильними кроками, готелі та ресторани з'являються, як гриби після дощу, за останні 3 роки набір студентів на спеціальності сфери послуг в Україні виріс втричі. При цьому тенденція до збільшення кількості молодих фахівців не повинна перетворитися у тенденцію до збільшення кількості безробітних спеціалістів. Принаймні, випускникам своєрідного університета-«монополіста», який готує фахівців з готельно-ресторанної справи, туризму і комерційної діяльності на Полтавщині, – Полтавського університету економіки і торгівлі – вона точно не загрожує, запевняє ректор Олексій Нестуля.

/Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ

Звичайно, випускників чекають, вони працевлаштовуються, роблять кар'єру, потрапляють в журнал «Форбс». Наприклад, випускниця нашого комерційного факультету, яка створила всесвітню мережу по продажу дорогоцінностей/

Стрічка новин