Сьогодні у світі відзначається День домашніх тварин

Вони зустрічають вас з роботи лагідним мурчанням, веселим розмахуванням хвостика, завзятим цвіріньчанням. Мова – про домашніх улюбленців, які цього дня відзначають своє свято. За звичайну увагу та піклування вони віддячують безмежною любов'ю та відданістю своїм господарям.

Майже в кожній родині є домашній улюбленець, який вже давно по праву став повноцінним членом сім'ї. Спеціально для таких Мурзиків та Шариків у світі заснували Міжнародний день домашніх тварин.

/Ольга, вихованка ПОБО ЦЗЖП «Юний європеєць»

Мені кішки подобаються тим, що вони милі, з ними завжди можна пограти. Це найкращий друг – тварина/

Відшукати такого чотирилапого друга – справа не з легких. Зазвичай, непросте та відповідальне рішення про те, що у родині з'явиться песик чи котик, приймається за круглим сімейним столом.

/Анна, вихованка ПОБО ЦЗЖП «Юний європеєць»

Кошеня ми вирішили завести усі разом, але батько спочатку був проти. А потім ми його умовили, що у нас буде кошеня/

У Міжнародний день домашніх тварин господарі зазвичай балують своїх маленьких вихованців. Цей день вкотре нагадує власникам кудлатих, пернатих, водоплавних, що вони у відповіді за тих, кого приручили. Домашня тварина, говорять спеціалісти, це перш за все велика відповідальність. Вона – не іграшка, і за нею потрібен ретельний догляд.

/Майя Матвєєва, голова наглядової ради ПОБО ЦЗЖП «Юний європеєць»

Потрібно і годувати його правильною їжею, звичайно, потрібно дивитися за його потомством, якщо є потомство, а краще за все, звичайно, стерилізувати домашніх тварин, щоб на вулицях не з'являлися безпритульні тварини/

Собачки, коти, папуги та інші домашні тварини у своєму житті витягли щасливий квиток, адже чимало їхніх родичів взагалі не знають, що таке теплі господарські руки. Зграї безпритульних тварин, розповідає Майя Матвєєва, у великій кількості традиційно з'являються на вулицях Полтави в осінній період, після дачного сезону. Безвідповідальні господарі беруть собі чотирилапого сторожа лише на кілька місяців, а потім відмовляються від нього. І ця проблема дійсно набирає загрозливих обертів.

/Олена Стегній, секретар правління ПОБО ЦЗЖП «Юний європеєць»

Міжнародний досвід свідчить, що вирішити проблему та зменшити чисельність безпритульних тварин на вулиці можна, якщо законодавчо затвердити правила утримання домашніх тварин/

У Полтаві уже на фінішній прямій знаходяться Правила утримання домашніх тварин. Їхні ініціатори певні: вони допоможуть власникам кудлатих улюбленців краще доглядати за ними.

/Майя Матвєєва, голова наглядової ради ПОБО ЦЗЖП «Юний європеєць»

Хотілося, щоб і на підприємствах, і в своїх будинках, доки в Полтаві немає притулку, а притулок буде обов'язково, ми впевнені в цьому, любили тварин, і любили не лише 30 листопада/

Тож цього дня не забудьте потішити своїх домашніх улюбленців смачною кісточкою або рибкою, можливістю полежати на господарському дивані або ж звичайною увагою.

Стрічка новин