У Полтаві з-поміж інших обласних центрів України – найнижчий тариф на вивіз сміття

Останній такий низький, що цих грошей не вистачає, навіть щоб перекрити собівартість роботи підприємства, яке опікується вивозом непотробу з вулиць міста. Незважаючи на це КАТП-1628 продовжує працювати та оновлює інвентар.

/фото засмічених вулиць мість Неаполь (Італія)/

Важко повірити, але ці фото зроблені у Європі. А саме – в одному з основних туристичних італійських міст – Неаполі. Так звана «сміттєва криза» триває тут із 2007 року. Причини вже масштабної екологічної катастрофи різні: починаючи від занадто високої густоти населення, перевантаження сміттєзвалищ, і закінчуючи свавіллям мафіозних структур, які блокують роботу приватних фірм, що переробляють та утилізують відходи.

У Полтаві, запевняють комунальники, такого ніколи не станеться: бо жоден «Дон Карліоне» не зупинить роботи КАТП-1628, яке належить громаді міста.

/Дмитро Третяков, начальник КАТП-1628

КАТП-1628 є комунальним підприємством, тобто, воно належить громаді міста. Мій безпосередній керівник – це мер. І мені дана така установка, що підприємство ні в якому разі не повинне зупинятися, а виконувати свої обов'язки, незалежно від фінансово-економічних чи інших факторів/

На підтвердження того – найнижчий серед обласних центрів України тариф на вивіз сміття. Останнього, для довідки, у 4 рази менше, ніж у сусідньому Кременчуці, не вистачає навіть щоб перекрити собівартість затрат підприємства.

/Людмила Глушко, гол.бухгалтер КАТП-1628

Населення, яке живе в багатоповерхових будинках, сплачує 1 грн.70 коп. на місяць. У приватному секторі – 2,90. Це не покриває наших витрат, і підприємство несе великі збитки/

Щоб робота не зупинялася, різницю «тариф-собівартість» покривають з міського бюджету. Там же, за Програмою розвитку ЖКГ, виділили кошти на нові контейнери у приватний сектор.

/Петро Бедах, начальник відділу експлуатації КАТП-1628

Ми вже закупили першу партію контейнерів, які замінять старі, що відслужили свій термін і вийшли з ладу. На сьогоднішній день 50 контейнерів – вже на території КАТП/

Всього новеньких контейнерів буде 355, і на вулицях Полтави вони почнуть з'являтися вже найближчим часом.

Стрічка новин