Полтавець Олександр Білоусько став лауреатом загальноукраїнської Премії імені Дмитра Яворницького

Цими днями в приміщенні Національного педагогічного університету імені Драгоманова відбулося вручення загальноукраїнської Премії імені Дмитра Яворницького Національної спілки краєзнавців України. Цього року лауреатом цієї шанованої серед істориків відзнаки став наш земляк, директор Центру регіональних досліджень Полтавської області, головний редактор Полтавської Енциклопедії Олександр Білоусько.

Український краєзнавчий рух веде родовід ще від часів літописання Русі. Національна спілка краєзнавців - організація молодша, й офіційно числить себе від 1925 року.

/Олексій Нестуля, голова Полтавського відділення Національної спілки краєзнавців

На жаль, горезвісні 30ті рр. поставили під загрозу цей рух як суспільний, багато краєзнавців були репресовані, практично весь краєзнавчий музей, а тоді Центральний пролетарський музей Полтавщини, його співробітники пройшли через горнило політичних репресій/

Справжнього розквіту й дійсного визнання набули роботи краєзнавчого спрямування тільки за здобуття державності Україною. Нове дихання цьому напряму історичних досліджень дав Герой України, академік Петро Тронько. Можна говорити, що всі присутні в залі на зібранні науковці-історики – його учні й послідовники.

/Олександр Реєнт, голова Національної спілки краєзнавців

Ми маємо унікальне явище, коли існує спілка, яка нараховує понад 3 тисячі членів у всіх областях, які проводять значну краєзнавчу роботу/

Полтавщина нині святкує гуманітарну перемогу цілком заслужено - жоден із номінантів на здобуття Національної краєзнавчої премії, а їх було чимало, і навіть жоден із лауреатів, а крім полтавця Олександра Білоуська були нагороджені ще представники Житомирщини й Києва, жоден не представив такого розмаїття книговидання краєзнавчих досліджень. Ми лідери в цій галузі завдяки дії обласної програми соціально значущих видань.

/Олександр Білоусько, директор Центру регіональних досліджень Полтавської області

Ми одними з перших в Україні запровадили в усіх школах курс історії Полтавщини, для чого ми написали серію підручників та інших методичних і ілюстративних матеріалів. І другий момент полягає не тільки в збереженні спадщини, а й систематизації й оформленні в такі капітальні видання, як Полтавська Енциклопедія/

Сучасні історики вважають надважливим завданням для українців, як нації й народу, не розчинитися в глобалізуючомуся суспільстві. Краєзнавці - це представники різних професій, інженери, лікарі, військові, але ще частіше педагоги, і завдяки самовідданій праці цих людей, закоханих в історію рідного краю, ми вправі на цілий світ заявити - Україна унікальна.

Стрічка новин