Більше 400 людей у суботу вшановували пам'ять тих, хто загинув голодною смертю у 1932-33 роках

Таких жертв геноциду проти українців, говорять історики, нараховується близько 10 мільйонів чоловік. Поминальною ходою разом з небайдужими українцями пройшли і наші журналісти.

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших сторінок в новітній історії України. Сьогодні, відзначають спеціалісти, вже зроблено чимало для висвітлення реальних наслідків цієї події в історичній науці. Але залишаються і певні проблеми, з якими безпосередньо стикається українське суспільство.

/Людмила Бабенко, кандидат історичних наук

Багато людей проходять повз, не зупиняються. Очевидно, вони не достатньо розуміють значущість цієї події і суспільного єднання навколо вшанування жертв Голодомору/

Для вшанування невинно загиблих людей у Полтаві вже традиційно проводять Хресну ходу, розповідає Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

Це молитва за тих, за кого не молилися, яких скидали в ями, за дідів, батьків, дітей, юнаків і дівчат, які б мали творити нашу державу, жити, молитися Богу. Це обов'язок кожного, хто живе на цій землі/

За найточнішими документальними даними, зазначає Людмила Бабенко, від Голодомору загинуло 3,5 мільйона українців. А за неофіційними, ця кількість більша в декілька разів.

/Людмила Бабенко, кандидат історичних наук

Було в 1937 році проведено перепис населення. То всі результати не були опубліковані офіційно. Вони були приховані, тому що тоді треба було б називати точну цифру, наскільки зменшилася кількість населення у УРСР. За неточними підрахунками, це близько 10 млн. чоловік/

Пом'янути невинних жертв Голодомору у Полтаві зібралося близько 400 чоловік. Ці люди пройшли із запаленими свічками центральною вулицею міста і закінчили свій шлях у Свято-Успенському кафедральному соборі. Тут Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір провів богослужіння в пам'ять про невинно убієнних жертв 1932-33 років.

Стрічка новин