Гуманітарна підготовка потрібна фахівцям інженерно-технічних спеціальностей не менше, ніж філологам

Про це на обласному семінарі-практикумі говорили у стінах Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Більше про зібрання знають наші журналісти.

За останні два роки учасники захисту робіт Малої академії наук потішили своїх викладчів високими досягненнями. Минулоріч результати юних науковців вражали.

/Дмитро Денисюк, директор позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді»

На третьому етапі з філологічного напряму було 11 учасників і ми мали два перших місця призових, одне – друге, і пять третіх, то в цьому році було 13 учасників, із них 6 призових місць/

У наступному році ефективність покращиться, переконаний Дмитро Денисюк. Цьому сприятиме розподілення філологічного напрямку на кілька наукових відділень: літературознавство, мистецтвознавство, фольклористика та мовознавство. Досягнення юних науковців дали їм змогу взяти участь у різноманітних міжнародних проектах.

/Вікторія Лях, учениця 10 класу Новосанжарського НВК

Я писала роботу по полтавській вишивці і тому мала можливість поїхати у Китай і взяти участь у третьому міжнародному літньому таборі «Сунь цень лінь», який проходив у Пекіні/

Тож аби розкрити нові шляхи наукових досліджень, у Полтаві влаштували обласний семінар-практикум. Запросили на нього методистів філологічно-мистецтвознавчого напряму роботи, викладачів вишів, вчителів шкіл, які працюють з обдарованою молоддю.

/Дмитро Денисюк, директор позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді»

Мета даного семінару – працювати з обдарованою молоддю більш ефективно, для цього ми залучили викладачів вишів, які мають саме працювати з викладачами шкіл/

Ефективність роботи викладачів полягатиме перш за все у збільшенні кількості переможців різних етапів захисту робіт Малої академії наук.

/Володимир Онищенко, голова ради ректорів ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації Полтавського регіону

В тому числі і збільшити кількість учасників МАН, які б у перспективі стали студентами саме полтавських вищих навчальних закладів. Адже на сьогоднішній день усі вищі навчальні заклади регіону забезпечують той необхідний рівень підготовки фахівців, який вимагає від нас і Міністерство освіти, науки, молоді і спорту, і життя/

Гуманітарна освіта, зауважує Володимир Онищенко, у підготовці фахівців інженерно-технічних спеціальностей набуває останнім часом все більшої актуальності.

/Володимир Онищенко, голова ради ректорів ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації Полтавського регіону

На сьогодні ми вважаємо, що вищі навчальні заклади повинні готувати гармонійно розвинену особистість/

Не випадково обласний семінар влаштували саме на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Адже з цього навчального року у виші розпочав роботу новий гуманітарний факультет, який готує фахівці із напрямку документознавство та інформаційна діяльність. У той же час в технічному університеті в процесі відкриття перебувають спеціальності філологічного спрямування.

Стрічка новин