Відтепер свята українцям обходитимуться дорожче

Принаймні, точно тим, хто відзначатиме їх з алкоголем. Таке рішення прийняв український уряд, і з цієї неділі, 25 листопада, відповідна постанова Кабінету Міністрів набуває чинності. Зокрема, півлітрова пляшка сорокаградусної горілки коштуватиме як мінімум 28 гривень 50 копійок, а коньяк – від 38-39 гривень залежно від зірковості. Дорожче стане купувати їх як оптом, так і вроздріб. А ось за продаж алкоголю за нижчими від мінімально встановлених цін обіцяють карати штрафами. Інна Безугла та Олексій Гнипа дізнавались про алкогольні смаки полтавців і про те, чи питимуть вони менше після подорожчання.

Близько 30% чоловіків вживають алкоголь, а з 10 випиваючих одному можна діагностувати хворобу «алкоголізм». Так коментують ситуацію із вживанням алкоголю у Полтаві лікарі. Старші люди надають перевагу міцним напоям, як-то горілка та коньяк, а молодь обирає пиво, забуваючи про те, що воно також містить алкоголь. І рано чи пізно такі захоплення викликають захворювання серцево-судинної системи, які в Україні наразі – на першому місці.

/Любомир Ткач, лікар-кардіолог станції швидкої медичної допомоги

Щороку Україні втрачає близько 40 тисяч своїх жителів, які померли через вживання алкоголю. Із них 8 тисяч – це алкогольні отруєння, решта – через захворювання, які алкоголь спричиняє/

Цьогоріч у порівнянні з минулим роком полтавці більше стали купувати пиво, а менше – всі інші напої. Втім горілка – все-одно у фаворитах.

/Тетяна Юрко, начальник відділу статистики роздрібної торгівлі Головного управління статистики у Полт.обл.

У структурі продажу алкогольних напоїв продаж горілки та лікеро-горілчаних виробів займав 37,7%, пива - 27,3%, вин - 14,4%, коньяку - 10,6%, слабоалкогольних напоїв - 4,7%, вин ігристих - 5,3%/

Спеціалісти вважають: від підвищення ціни на алкоголь споживати його менше не стануть, навпаки, купуватимуть небезпечний сурогат. Лікарі звертають увагу на інші методи боротьби з проблемою.

/Любомир Ткач, лікар-кардіолог станції швидкої медичної допомоги

Так щорічно на станцію швидкої допомоги надходить до 400 викликів до осіб, які вживали сурогати алкоголю. Більше 3 тисяч на рік - особи в стані алкогольного сп'яніння. Ті чи інші методи боротьби малоефективні, якщо не враховувати пропаганду здорового способу життя, якщо не виключати рекламу у засобах масової інформації/

Цифри, які називають лікарі, вражають: на кожного українця припадає 12 літрів випитого міцного алкоголю на рік. Ми посідаємо 2 місце після Росії за цією звичкою.

/полтавці

- Я рідко п'ю, але коли потрібно буде, то куплю

- Я можу шампанського випити, чоловік - коньяку, а так ми не п'ємо

- Я згадую ті часи, коли алкоголь коштував по 10 рублів за пляшку і зарплатня була 200. То усього можна було купити 20 пляшок, і що ж, хіба його менше пили?

- Все-одно, як купували, так і купуватимуть. Це просто хтось наживається у такий спосіб

- Полтава - не дуже бідне місто, наче всі прибідняються, але коштів усім вистачає. Пили, п'ють і будуть пити/

Стрічка новин